500 plus, ostre słowa
unsplash.com / Caleb Woods
Weronika Wasiak - 13 Stycznia 2021

Wszystko poszło na żywo, dosadne słowa eksperta ws. 500 plus. "500 plus na drugie dziecko było dobrym rozwiązaniem"

Ekspert zabrał głos ws. 500 plus. Nie przebierał w słowach, wprost wyrażając swoją opinię na temat świadczenia rodzinnego.

500 plus od samego początku budzi ogrom kontrowersji. Jedni chętnie wspierają wypłatę świadczenia, a inni natomiast otwarcie są mu przeciwni. Wbrew jednak oczekiwaniom wielu osób, jak dotąd, świadczenie nie zostało zwiększone. Czy rząd może nie zdążyć, podwyższyć zasiłku? Na antenie RMF FM ekspert wyjawił swoje zdanie na ten temat.

Ostre słowa eksperta ws. 500 plus

Gościem w środowej audycji radia RMF FM był polski prawnik, komentator gospodarczy i polityczny, ekspert w dziedzinie podatków, kandydat na RPO, Robert Gwiazdowski. W czasie rozmowy poruszono m.in. wątek aborcji, której, jak się okazało, Gwiazdowski jest stanowczym przeciwnikiem.

Jestem przeciwnikiem aborcji - przyznał, podkreślając, że mimo to całkowity jej zakaz jest niemożliwy.

W trakcie wywiadu ekspert odniósł się również do 500 plus, zaznaczając, że wypłacanie go na drugie dziecko, tak jak to było na początku, było dobrym pomysłem. W jego opinii zmiana, która obowiązuje już od jakiegoś czasu, nie była najlepszym rozwiązaniem.

Agnieszka Radwańska szczerze o macierzyństwie. Ma plan dot. wychowania synkaAgnieszka Radwańska szczerze o macierzyństwie. Ma plan dot. wychowania synkaCzytaj dalej

500 plus na drugie dziecko było dobrym rozwiązaniem. Nie pierwsze – złym. Ale jest - mówił na antenie RMF FM.

Rząd wycofa się z 500 plus?

Robert Gwiazdowski przyznał także, że jego zdaniem, jedynym słusznym "mechanizmem", jaki powinien spotkać Polaków, jest na tyle wysoka inflacja, by rząd zrezygnował z wypłacania 500 plus.

Nie widzę innego mechanizmu niż inflacja, by którykolwiek rząd wycofał się z 500 plus - podkreślił dla RMF FM.

Czy władze rzeczywiście mogą chcieć wycofać się ze świadczenia rodzinnego? Na ten moment nic na to nie wskazuje, bo jak wielokrotnie podkreślał choćby sam premier Mateusz Morawiecki, w chwili obecnej, również mimo pandemii, rząd nie zamierza wycofywać się z 500 plus.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło; Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News