sejm
Twitter/ Jarosław Kuźniar
Jessika Piechocka - 19 Listopada 2020

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał emocji. Wypowiedział się w sprawie aborcji

Jarosław Kaczyński na posiedzeniu sejmu wypowiedział się w sprawie aborcji. Porównał błyskawice ze Strajku Kobiet ws. aborcji do błyskawic esesmańskich.

W środę 18.11 odbyło się 21. posiedzenie sejmu. Będzie ono trwało trzy dni. Posłowie zajmą się ustawą covidową, ale jak mogliśmy przekonać się wczoraj, nie tylko ten temat zostanie poruszony.

Podczas przemówień wypowiedział się Jarosław Kaczyński, który poruszył temat Strajku Kobiet. W jego wypowiedzi można było wyczuć gniew.

Strajk Kobiet

Od kilku tygodni trwa Strajk Kobiet ws. aborcji. Kobiety wychodzą na ulicę i walczą o swoje prawa. Zgrupowania i protesty odbywają się w wielu miejscach na terenie całego kraju.

Symbolem kojarzącym się z protestem i walką o prawa kobiet jest błyskawica. Zarówno kobiety jak i trwający przy nich mężczyźni wychodzą na ulicę z pomysłowymi transparentami, które wielokrotnie ukazują mocne, ale i szczere słowa w stronę rządu.

Przemówienie Kaczyńskiego, możemy zobaczyć na Twitterze Jarosława Kuźniara, który podpisał wypowiedź: "Ciasno to widzę #Kaczynski#Sejm".

Jarosław Kaczyński o Strajku Kobiet ws. aborcji

Wśród polityków odbywa się wiele rozmów na temat symbolu kobiet - błyskawicy. Partia rządząca wielokrotnie zarzucała, że kobiety korzystają z nazistowskiej symboliki.

O specyficznych skojarzeniach na obradach sejmu przypomniał również Jarosław Kaczyński, który powiedział ostre słowa skierowane w stronę kobiet i osób je popierających.

"Panie premierze Kaczyński, co się teraz dzieje na ulicach? Niech pan wyjdzie i powie" - zapytała posłanka Monika Wielichowska (KO), pokazując zniszczoną legitymację poselską.

Kaczyński bez oporów zaczął mówić: "Najpierw łaskawie zdejmijcie błyskawice esesmańskie" - zaczął do opozycji.

Kaczyński postanowił zrzucić również śmierci spowodowane koronawirusem na protestujących ludzi. Powiedział, że kosztowało to życie wielu ludzi.

"Macie krew na rękach. Łamiecie artykuł 165. Powtarzam, nie powinno Was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni" - powiedział Kaczyński.

Kiedy ludzie zaczęli krzyczeć hasło: "Będziesz siedział", polityk wrócił się i nie wytrzymał emocji.

"Jeżeli w Polsce będzie praworządność to wielu z was będzie siedziało" - dodał Kaczyński.

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News