Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Ani drobinka się nie prześlizgnie. TOP5 najlepszych oczyszczaczy dla alergika w Polsce
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 27.11.2023 11:15

Ani drobinka się nie prześlizgnie. TOP5 najlepszych oczyszczaczy dla alergika w Polsce

oczyszczacz powietrza dla alergika top5
Fot. Shutterstock

Alergie to zmora naszych czasów. Wywoływane przez niepozorne insekty, czy mikroskopijne drobinki kurzu, potrafią znacząco wpłynąć na jakość życia. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy otaczać nasze dzieci troską i dbać o ich zdrowie. Czyste powietrze wokół to pierwszy krok do zbudowania witalności i zapewnienia optymalnych warunków do rozwoju dla każdego malucha.

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W

SHARP wypracował technologię, dzięki której może być uważany za jednego z najlepszych na rynku producentów oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze Sharp mają 3 filtry zatrzymujące szkodliwe cząsteczki. Uzupełnieniem ich pracy jest technologia Plasmacluster. 

Generator jonów Plasmacluster jednocześnie emituje wraz z oczyszczonym powietrzem jony dodatnie i ujemne, które aktywnie poszukują i unieszkodliwiają bakterie, wirusy czy alergeny zarówno te, które unoszą się w powietrzu, jak i te przylegające do powierzchni mebli, zasłon czy ścian. 

_A3A3083.JPG
SHARP FP-J80EU-W dba o jakość powietrza na podstawie parametrów odczytanych z czujników: zapachu, kurzu, światła, temperatury i wilgotności. Doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem powietrza w pomieszczeniu do 62 m². Pracuje niezwykle cicho – trybie nocnym to zaledwie 15 dB. Ten model występuje w 2 kolorach.

Oczyszczacz powietrza FINLUX FN-A0S40GB

Zapewnij sobie czyste i zdrowe powietrze dzięki inteligentnemu oczyszczaczowi powietrza Finlux FN-A0S40GB i jego zaawansowanemu systemowi filtracji 3 in 1. System Czystego Oddychania składa się z filtrów wstępnego, HEPA i węglowego, które skutecznie eliminują pyłki, dym, alergeny i nieprzyjemne zapachy. 

Zmysłowy Monitor Powietrza dokładnie analizuje temperaturę, wilgotność, poziom kurzu PM2.5, PM1, PM10 oraz TVOC, zapewniając ci informacje o jakości powietrza w Twoim otoczeniu. 

Zapewnij sobie spokojny sen dzięki inteligentnemu oczyszczaczowi powietrza Finlux FN-A0S40GB, który oferuje tryb nocny o niskim poziomie hałasu. Inteligentny oczyszczacz powietrza pracuje na poziomie zaledwie 17 dB.(A), co jest równoważne delikatnemu szeptowi. 

FN-A0S40GB_FN-T0W20GB_LS 2.jpg
Jony uwalniane są do otoczenia razem z przefiltrowanym powietrzem, unieszkodliwiając bakterie oraz wirusy. Dzięki temu możesz oddychać świeżym powietrzem wolnym od szkodliwych cząstek, dbając o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. 

VP-E2S60WH marki Vestfrost

To przede wszystkim nie jedno, a dwa urządzenia, które mogą działać osobno lub połączone, jako kombinacja oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu masz pełną kontrolę nad jakością powietrza w twoim domu. 

Technologia UV-C LED działa na zasadzie światła UV, które skutecznie eliminuje cząstki o wielkości poniżej 0,3 mikrona, zapewniając bardziej efektywne i bezpieczne działanie. Wyposażony w jonizację system Plasma ION unieszkodliwia bakterie, wirusy i niweluje nieprzyjemne zapachy, również te przylegające do tkanin, ścian czy sufitu. Redukuje także ilość kurzu w powietrzu, co może być korzystne dla alergików.

A3_A5291_01ccb0aa91.jpg
Inteligentny nawilżacz modelu VP-E2S60WH jest wyposażony w aż 4-litrowy zbiornik na wodę i specjalny system antywapienny, który zapobiega osadzaniu się kamienia. Dzięki temu masz pewność, że woda, która trafia z powrotem do pomieszczenia, jest krystalicznie czysta, a twój maluch będzie spał spokojnie.


 

Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde PH04

Wsparcie dla wszystkich alergików – wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde PH04 to wszechstronne i całoroczne urządzenie 3w1: oczyszcza, higienicznie nawilża i wentyluje powietrze. 

Usuwa aż 99,95% zanieczyszczeń tak drobnych jak PM0.1, w tym alergeny, bakterie, pyłki czy zarodniki pleśni. Unikalna Technologia Dyson Air Multiplier rozprowadza strumień higienicznie nawilżonego i oczyszczonego powietrza w całym pomieszczeniu.

Jakość powietrza w pomieszczeniach jest szczególnie ważna w sezonie grzewczym, gdy te bywa przesuszone. Choć rzadko łączymy te wątki, suche powietrze, to większa ilość infekcji dróg oddechowych. Szczególnie w przypadku dzieci. 

EC_358E_PH04_WHSGLD SCO-TopDown_Imagery.png
Oczyszczacz powietrza posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i jest rekomendowany dla alergików przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Cena oczyszczacza powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde PH04 to 3 699 PLN

Oczyszczacz powietrza AX60R5080WD

Model Samsung AX60R5080WD oczyści powietrze na powierzchni nawet 60 mkw, sięgając do najdalszych kątów mieszkania. Dzięki potężnemu wentylatorowi, który szybko rozprzestrzenia czyste powietrze w różnych kierunkach, model AX60R5080WD osiąga wartość CADR (wskaźnik czystości dostarczanego powietrza) na poziomie 467 metrów sześciennych na godzinę. 

Niezwykła skuteczność oczyszczacza jest wynikiem zastosowania systemu trzech filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy, a niezwykle precyzyjny filtr ultradrobnego pyłu usuwa aż do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛. W trybie nocnym urządzenie działa niezwykle cicho, nie zakłócając snu domowników.

03_AX60.jpg
Zadbaj o jakość powietrza wokół Ciebie i Twojej rodziny, pozbądź się niebezpiecznych zanieczyszczeń dzięki skuteczności 3 filtrów. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy.

Materiał sponsorowany