Chłopiec poszedłna odwyk
screen youtube.com/Inside Edition
Karol Zaborowski - 7 Lutego 2021

Przez nałóg o 2-latku usłyszał cały świat. Dzięki pomocy specjalistów i wytrwałości przeszedł metamorfozę

2-letni chłopiec z Indonezji, zaledwie kilka lat temu zaskoczył cały świat. Wszystko za sprawą nagrania, na którym widać było, jak maluch pali jednego papierosa za drugim. Od tamtego momentu jego życie diametralnie się zmieniło.

Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że palenie w tak młodym wieku nie może nieść ze sobą nic dobrego. Ardi Rizal, który był bohaterem nagrania, potrafił w ciągu dnia wypalić nawet 40 papierosów.

Niestety szybko okazało się, że niszczycielski nałóg doprowadził do zmian w jego młodym organizmie. Chłopiec musiał pójść na specjalny odwyk.

3-letni chłopiec na odwyku

Ardi początkowo bardzo źle znosił odstawienie papierosów, ale było to konieczne, ponieważ badania wykazały, że palenie tytoniu doprowadziło do zmian w jego sercu.

Początkowo odstawienie papierosów wywoływało u chłopca silną histerię, przez co trzeba było wprowadzić stopnie redukowanie ilości wypalanych przez niego papierosów. Każdego dnia liczba ta była systematycznie zmniejszana.

Joanna Krupa w czasie śnieżnych igraszek z córką. Rodzinne nagranie zachwyciło fanówJoanna Krupa w czasie śnieżnych igraszek z córką. Rodzinne nagranie zachwyciło fanówCzytaj dalej

Oczywiście chłopiec był pod opieką psychoterapeuty, który pracował z nim, aby już na stałe Ardi pożegnał się ze swoim nałogiem. Niestety jedno uzależnienie przerodziło się w drugie, ponieważ w trakcie odwyku chłopiec zaczął się niezdrowo odżywiać.

Doprowadziło to do znacznego przybrania na wadze, a także zaburzyło jego gospodarkę hormonalną. Na szczęście chłopiec cały czas miał nad sobą ludzi, którzy pomagali mu zapomnieć o papierosach, a także pilnowali, aby jadł zdrowo i regularnie.

Teraz Ardi ma 10 lat i dla wielu osób stanowi inspirację, jeżeli chodzi o walkę z nałogami. Miejmy nadzieję, że praca i wysiłek, jaki chłopiec musiał włożyć w swoją przemianę i pójdą na marne i będzie prowadził zdrowy tryb życia, a także już nigdy nie sięgnie po papierosy.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News