portalparentingowy.pl
Ciąża: zabiegi kosmetyczne

fot. unsplash.com/freestocks

Zabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży. Nie ze wszystkich można skorzystać

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Wizyta u kosmetyczki może być dobrym pomysłem, jeżeli chcemy zadbać nie tylko o swój wygląd, ale też się zrelaksować. Niestety nie wszystkie zabiegi kosmetyczne są polecane w czasie ciąży.

Myśląc o wyjściu do kosmetyczki w czasie ciąży, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich zabiegów. Dobrze jest wcześniej sprawdzić, czy zabieg, któremu chcemy się poddać, na pewno jest bezpieczny dla nas, jak i dla dziecka.

Niestety większość popularnych zabiegów kosmetycznych nie jest zalecana w czasie trwania ciąży. Co więcej, nawet te podawane jako bezpieczne, są obaczone niekiedy pewnymi obostrzeniami, których powinniśmy przestrzegać.

Zabiegi kosmetyczne dla ciężarnych

Masaż jest jednym z zabiegów, które mogą przynieść wyraźną ulgę kobiecie, która spodziewa się dziecka. Niestety nie każdy jego rodzaj będzie odpowiedni. Decydując się na masaż, warto wybrać specjalistę, który ma już doświadczenie z kobietami w ciąży. Wszystko dlatego, że nieodpowiedni masaż może prowadzić do krwawień.

Warto też wiedzieć, że w czasie zabiegu kobieta nie może leżeć na brzuchu. Według lekarzy bezpiecznym wyborem będzie lekki masaż klasyczny, a także masaż twarzy.

Kobieta w ciąży może też zdecydować się na farbowanie włosów, a także hennę. Jednak trzeba zaznaczyć, że najpierw najlepiej jest sprawdzić, czy przez ciąże nie pojawi się reakcja alergiczna. Dodatkowo farba powinna być oparta na naturalnych składnikach. Można też użyć delikatnych szamponów koloryzujących.

Również manicure i pedicure nie są zakazane w trakcie ciąży, ale w wypadku tych zabiegów warto pójść do zaufanego salonu, takiego, gdzie wiemy, że personel dba o odpowiednią sterylność. Niestety w czasie ciąży o wiele łatwiej o grzybicę lub zakażenie miejscowe i właśnie dlatego odpowiedni poziom czystości w salonie jest tak ważny.

Innymi zabiegami dopuszczonymi w trakcie ciąży jest, chociażby peeling, czy też depilacja. Jednak w tych przypadkach również trzeba pamiętać o kilku rzeczach. W przypadku peelingu to nie może on być mechaniczny. Lepiej też unikać mocnych peelingów, które działają głęboko. Dobrze też, aby nie zabierał retinolu.

Natomiast jeżeli chodzi o depilację, to zaleca się, aby była przeprowadzona na zimno, bez użycia gorącego wosku. Odpada też depilacja laserowa. Lepiej też uważać na kremy do depilacji, nawet jeżeli używaliśmy z nich przed ciążą, ponieważ mogą nas uczulać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Niepokojące praktyki podczas nauki zdalnej. Zrozpaczona mama wysłała wstrząsający list

  • Dieta w ciąży. Co jeść, aby wspomóc rozwój dziecka?

  • Jesteś w ciąży i dopadło Cię przeziębienie? Pamiętaj o kilku, arcyważnych rzeczach

Źródło: mamotoja.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Ciąża i poród

Niecodzienne zdjęcie z USG. Przyszła mama myślała, że urodzi dwoje dzieci

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Kobieta w ciąży chciała wejść do lekarza bez kolejki. Staruszce się to nie spodobało

Czytaj więcej >
Noworodek na oddziale szpitalnym.

Ciąża i poród

Psycholog na każdej porodówce? Smutne wnioski po raporcie NIK

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Pokazała, jak naprawdę wygląda poród. Takiej reakcji się nie spodziewała

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Antykoncepcja trudno dostępna w Polsce. Może się to zmienić dzięki usłudze subskrypcji

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Zaszła w ciążę z księdzem. Wyznała, jak to wszystko się zaczęło

Czytaj więcej >