Dorota Zawadzka skomentowała wpis księdza
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 17.09.2020. ZNP. Wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespolu ds. Edukacji Seksualnej. N/z: Dorota Zawadzka
Karol Zaborowski - 2 Lutego 2021

Dorota Zawadzka krytykuje księdza. Wpis duchownego dotyczący bicia dzieci wywołał burzę

Dorota Zawadzka odpowiedziała na post księdza, który wywołał prawdziwą burzę w internecie. Duchowny pisał w nim o biciu dzieci. Super Niania stwierdziła wprost, że jest to namawianie do przemocy.

Dorota Zawadzka zasłynęła w mediach dzięki programowi „Super Niania”, w którym pokazywała rodzicom, jak zrozumieć dzieci. Choć teraz już nie prowadzi swojego show, nadal pomaga wielu osobom w tym, aby lepiej radzić sobie z trudami rodzicielstwa.

Nie da się ukryć, że Strajk Kobiet odbił się szerokim echem w polskich mediach i nie tylko. W internecie można znaleźć wiele wypowiedzi osób popierających lub sprzeciwiających się akcjom i demonstracjom, które miały miejsce po ogłoszeniu wyroku TK dotyczącego aborcji. Jedną z nich jest ksiądz Dariusz Drzewiecki.

Dorota Zawadzka krytykuje wpis księdza

Ksiądz Dariusz Drzewiecki na swoim profilu facebookowym zamieścił niezwykle kontrowersyjny i bulwersujący wpis. Odnosił się w nim do dzieci, które brały udział w Strajku Kobiet. Według duchownego takie osoby powinny zostać potraktowane przez swoich rodziców „kablem”.

Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne. Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić waszemu dziecku ustawienia fabryczne - napisał ksiądz Dariusz Drzewiecki.

Pod wpisem w sekcji komentarzy pojawiło się wiele wiadomości krytykujące postawę duchownego. Z tego też względu ksiądz Dariusz Drzewiecki postanowił zablokować wszelką możliwość komentowania jego wpisu.

Na reakcję ze strony samych administratorów nie trzeba było długo czekać i już po pewnym czasie kontrowersyjny wpis całkowicie zniknął z przestrzeni publicznej. Mimo to nie unikną on wzroku Doroty Zawadzkiej, która już od wielu lat wpaja Polakom, że przemoc wobec dzieci nie prowadzi do niczego i na pewno nie powinna być stosowana jako metoda wychowawcza.

Chciałabym przypomnieć, że w Polsce stosowanie kar cielesnych jest ZABRONIONE prawem. A to, co pisze ten pan, jest nawoływaniem do przemocy i powinno być ścigane przez prokuraturę i sąd. Nie ma świętych krów - napisała Zawadzka.

Oczywiście Dorota Zawadzka jako psycholog nie raz mówiła, że dziecku trzeba stawiać jasno określone granice, ale nie można tego mylić ze stosowaniem przemocy, nawet w formie klapsa, który według niektórych nie jest przejawem bicia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News