
Powrót dzieci do szkół. Minister Zdrowia przekazał bardzo ważne informacje
Większość dzieci nadal uczy się zdalnie, w zaciszach swoich domów. Rodzice z niecierpliwością czekają na wiadomość o powrocie pełnej edukacji stacjonarnej. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zdradził, kiedy może to nastąpić
Minister Zdrowia był wczorajszym gościem porannej rozmowy na antenie radia RMF FM. Odpowiedział na wiele pytań związanych głównie z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Jedno z nich dotyczyło terminu oraz trybu powrotu dzieci do szkół, które od dłuższego czasu funkcjonują jedynie w formie zdalnej, co według wielu rodziców bardzo źle wpływa na skuteczność nauczania.
Minister Zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Podał najwcześniejszy możliwy termin
Powrót dzieci do szkół jest niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych wiadomości, na którą czekają wszyscy rodzice. Wielu z nich martwi się, że nauczanie zdalne odbije się negatywnie na ich pociechach. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas programu emitowanego na żywo w radiu RMF FM zdradził, kiedy do szkół wrócą kolejne dzieci.
Przypominamy, że od 1 lutego naukę stacjonarną wznowiły jedynie klasy I-III. Reszta uczniów nadal edukuje się w domach. Według słów Adama Niedzielskiego najprawdopodobniej zmieni się to dopiero z początkiem marca, chociaż istnieje również niewielka szansa, że tydzień wcześniej. Wszystko zależy oczywiście od rozwoju epidemii w Polsce oraz rekomendacji specjalistów.
Z mojego punktu widzenia nie wcześniej niż w marcu. (...) Może tydzień wcześniej - powiedział o powrocie dzieci do szkół Adam Niedzielski
Dla powrotu pełnego nauczania stacjonarnego bardzo ważne jest kontrolowanie, jak przekłada się na ilość zakażeń wśród uczniów i nauczycieli. W związku z tym prowadzone są badania przesiewowe. Pierwsza tura jest już za nami. Niedzielski zapowiada, że kolejna odbędzie się w drugim tygodniu lutego.
Chciałbym powtórzyć badania przesiewowe, które były robione w klasach I-III wśród nauczycieli i zobaczyć, jaki będzie wynik tego badania. Ostatnim razem, jak były robione, to 2 proc. nauczycieli było chorych. W drugim tygodniu lutego powtórzymy te badania - zapowiada Minister Zdrowia
Podczas rozmowy na antenie RMF FM Niedzielski zwrócił też uwagę na fakt, który wydał mu się bardzo niepokojący. W Polsce regularnie spada ilość testów wykonywanych w gabinetach lekarzy.
Z mojego punktu widzenia, to bardzo niepokojące zjawisko. Późna profilaktyka, która się pojawia za późno, jest później problemem zdrowotnym Polaków. W styczniu podjęliśmy decyzję, żeby odwołać to wstrzymanie zabiegów, które było rekomendowane wcześniej przez NFZ. Nie ma żadnych ograniczeń w sensie rekomendacji, czy innych ograniczeń - powiedział Niedzielski
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
- Mama, która zgubiła dziecko w supermarkecie, dzieli się wskazówką, której użyła, żeby je znaleźć
- Pomysł 1500 plus na niepełnosprawne dzieci. Plany posłów
- Syndrom eksplodującej głowy w ciąży. Jak go leczyć?
Źródło: edziecko.pl
