Pilne
własne
Jessika Piechocka - 4 Stycznia 2021

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. "Wiem, że nie jest to dobra informacja"

Adam Niedzielski w Porannej rozmowie w RMF FM z Robertem Mazurkiem wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół. "Musimy tutaj kilka dni, nawet tydzień popatrzeć, jak będą się liczby nowych zakażeń kształtowały".

Rozpoczęły się właśnie ferie zimowe. W tym roku wszystkie dzieci mają przerwę w tym samym czasie. Jest to spowodowane panującą pandemią koronawirusa. Czy po feriach dzieci wrócą do szkół? W tej sprawie wypowiedział się dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czy dzieci wrócą do szkół po feriach zimowych?

Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył w Porannej rozmowie w RMF FM, że decyzja powrotu dzieci do placówek edukacyjnych nie będzie podjęta z dużym wyprzedzeniem. Na pytanie, czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister powiedział do kiedy należy poczekać.

Ta decyzja nie będzie podjęta z dużym wyprzedzaniem. Musimy poczekać na efekty świąt i sylwestra - wyznał minister zdrowia.

Niedzielski dodał, że jeśli poziom zakażeń koronawirusem utrzyma się na poziomie ok. 10 tysięcy dziennie, to uczniowie z najmłodszych klas (I-III) prawdopodobnie będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej.

Robak w soku dla dzieci znanej marki. Robak w soku dla dzieci znanej marki. "To miał być soczek dla małego dziecka a tu niespodzianka w środku"Czytaj dalej

Musimy tutaj kilka dni, nawet tydzień popatrzeć, jak będą się liczby nowych zakażeń kształtowały - powiedział minister zdrowia.

Ze słów ministra zdrowia, najprawdopodobniej wynika, że podjęcie decyzji w sprawie tego, czy dzieci wrócą do placówek edukacyjnych, odbędzie się najwcześniej za tydzień.

Wiem, że nie jest to dobra informacja, bo chcielibyśmy wszyscy wiedzieć z wyprzedzeniem, ale patrząc na to, co się dzieje w Wielkiej Brytanii i na świecie to tutaj trzeba bardzo uważnie obserwować - podsumował Niedzielski.

Minister zdrowia o szczepieniach

W rozmowie minister zdrowia został zapytany również o szczepienia na Covid-19 w Polsce.

Mieliśmy trzy dni z poziomem 10 tysięcy szczepień dziennie. Jednego dna udało się osiągnąć 20 tysięcy. To pokazuje, że potencjał cały czas jest niewykorzystany - powiedział minister.

Jak do tej pory w Niemczech zaszczepionych zostało cztery razy więcej osób niż Polsce. Szczepienia ruszył w tym samym czasie w całej Unii Europejskiej - 27 grudnia 2020 roku.

Polityk dodał, że za nami jest "okres niereprezentatywny" - czyli świąteczno-noworoczny.

Wszyscy są na urlopach i budowanie rankingów mija się z celem - dodał Niedzielski

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: RMFFM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News