Dzieci, półkolonie
Piotr Molecki/East News
Weronika Wasiak - 5 Grudnia 2020

Jest oficjalne potwierdzenie MEN. Część dzieci nie spędzi ferii w domu, znamy szczegóły

Część dzieci nie będzie musiała spędzać ferii w domach. Minister edukacji Narodowej potwierdził możliwość zorganizowania półkolonii. Wiemy, którzy uczniowie będą mogli z nich skorzystać.

Dzieci od kilku tygodniu uczą się w domach. Z końcem listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nie zmieni się to do przyszłego roku. Co więcej, wszystkie szkoły w kraju będą miały ferie zimowe w tym samym czasie, a ponieważ hotele nadal pozostają zamknięte dla zwykłych podróżujących, raczej trudno myśleć o jakimkolwiek rodzinnym wypadzie.

Dla rodziców, którzy każdego dnia muszą pracować, jest to niemały kłopot. Nieoczekiwanie MEN poinformował, że w czasie ferii dla części uczniów zostaną zorganizowane specjalne zajęcia.

Część dzieci nie spędzi ferii w domu

Przypomnijmy, że w tym roku szkolny ferie zimowe dla wszystkich placówek trwać będą od 4 do 17 stycznia. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, niektórzy uczniowie już 18 stycznia będą mogli wrócić do nauki w trybie stacjonarnym.

Tymczasem, jak przytacza RMF24, Ministerstwo Edukacji Narodowej, za pośrednictwem swojej strony internetowej, oficjalnie poinformowało o możliwości zorganizowania półkolonii dla części dzieci.

Rodzice i nauczyciele mają dość. Już w poniedziałek rusza Ogólnopolski StrajkRodzice i nauczyciele mają dość. Już w poniedziałek rusza Ogólnopolski StrajkCzytaj dalej

W czasie ferii zimowych, które w tym roku odbędą się między 4 a 17 stycznia 2021 r., w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej - przekazało MEN.

Resort podkreślił również, że jest to "odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizowali opiekę dla najmłodszych dzieci".

Jak wyglądać będą półkolonie?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało, że zajęcia będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, a każda grupa będzie mogła liczyć maksymalnie 12 osób.

Jak przytacza RMF24, półkolonie będą mogły zorganizować szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące oraz organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie.

Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze - brzmi fragment komunikatu MEN.

Niebawem dyrektorom placówek zostaną przedstawione szczegółowe wytyczne sanitarne oraz rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News