dzieci
Libreshot (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 11 Stycznia 2021

Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. Rząd rozważa naukę stacjonarną w dwóch województwach

Adam Niedzielski opowiedział o dwóch opcjach dotyczących powrotu dzieci do szkół. "Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła"

Ferie zimowe trwają do 17 stycznia. Czy po tym czasie uczniowie wrócą do szkół? A może nadal będą uczyły się zdalnie? Te i wiele podobnych pytań nurtuje zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

W sprawie powrotu dzieci do szkół wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót dzieci do szkół

Adam Niedzielski po posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia, powiedział dziennikarzom, że rozważane są dwie opcje, jeśli chodzi o decyzję w sprawie powrotu uczniów klas 1-3 do szkół.

Pierwsza opcja to, przedłużenie aktualnych obostrzeń z uruchomieniem szkół w trybie nauki zdalnej. Druga zaś to uruchomienie nauki w klasach 1-3, wyłącznie w regionach, gdzie jest najmniej zachorowań.

Żona polskiego skoczka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem. Żona polskiego skoczka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem. "Aga pięknie wyglądasz"Czytaj dalej

Druga opcja, która pojawiła się w piątek na posiedzeniu Rady (Medycznej) dotyczy ewentualnego uruchomienia nauki w klasach 1-3, ale tylko w tych regionach, które w tej chwili wydają się najmniej obciążone dolegliwością pandemii – takie dwa województwa w tej chwili to jest województwo małopolskie i świętokrzyskie - powiedział minister zdrowia.

Decyzja dotycząca placówek edukacyjnych będzie opierała się nie tylko na liczbie nowych zakażeń w kraju.

Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła - w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali - dodał Niedzielski.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Dzisiaj Przemysław Czarnek był gościem programu "Sygnały dnia" w Programie Jeden Polskiego Radia. Minister edukacji opowiedział również na temat powrotu dzieci do szkół.

Czarnek w rozmowie został zapytany kiedy możemy spodziewać się powrotu dzieci do szkół?

Powrót do szkół zależy od tego, jak mniej więcej do wtorku, środy będzie utrzymywała się sytuacja koronawirusa - powiedział minister.

Zwróćmy uwagę na to, że chociaż u nas w kraju w ostatnim tygodniu utrzymywały się liczby zachorowań na poziomie około 10 tysięcy, to jednak sytuacja epidemiologiczna w krajach sąsiadujących z nami jest bardzo zła, u nas też nie jest dobra - dodał Czarnek.

To jest bardzo odpowiedzialna decyzja pana premiera i rządu. My przygotowujemy się - wyznał minister.

Minister został zapytany również o, to jaki w tej chwili jest najbardziej prawdopodobny scenariusz powrotu dzieci do placówek edukacyjnych.

Zakładamy wariant taki jak od początku zakładaliśmy - dodał Czarnek.

Do szkół jako pierwsi wrócą klasy najmłodsze. Stanie się tak, ponieważ nauczanie zdalne dzieci w tym wieku jest najmniej efektywne. Jeśli będzie decyzja pozytywna, to do szkół wrócą klasy I-III.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News