Jurek Owsiak
Facebook/ Jurek Owsiak
Jessika Piechocka - 12 Stycznia 2021

Szczegóły w sprawie Finału WOŚP. "Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy"

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przeniesiony na inny termin. W finale wezmą udział wolontariusze i z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie. Wszystko to ma na celu, aby jak co roku pomóc dzieciom. Jurek Owsiak na Facebooku poinformował o szczegółach.

Fundacja WOŚP od lat działa na rzecz poprawy stanu zdrowia dzieci, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Celem Fundacji jest także działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci.

Wiele osób zastanawia się, jak w tym roku będzie wyglądał Finał WOŚP. Jedno jest pewne - odbędzie się innym terminie niż początkowo zakładano.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy

W ciągu 28. Finałów zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 miliardów złotych. Z zebranych pieniędzy kupiono ponad 65 200 urządzeń ratujących życie.

Fundacja kojarzona jest przede wszystkim z Wielkim Finałem, który co roku odbywa się w styczniu. Odbywają się wtedy liczne koncerty, uliczne zbiórki, gdzie pomagają wolontariusze.

Ksiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachKsiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachCzytaj dalej

Do tej pory zebrano pieniądze między innymi dla:

  • kardiochirurgii dziecięcej;
  • ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach;
  • ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych;
  • ratowanie życia dzieci z chorobami nerek;
  • ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi;
  • nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii;
  • szieci z chorobami onkologicznymi;
  • godnej opieki medycznej seniorów.

Finał WOŚP w 2021 roku

9. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia 2021 roku. Finał przełożony został powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Wiele osób zastanawia się, czy finał po raz kolejny nie zostanie przesunięty na inny termin. Wszelkie wątpliwości dzisiaj rozwiał Jurek Owsiak, który na Facebooku opublikował oficjalną informację dotyczącą Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie https://www.wosp.org.pl/final/sztaby! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy - napisał Jurek Owsiak.

Nasze studio zorganizujemy tak, jak zrobiła to Telewizja Polska, organizując zabawę sylwestrową (i bez wynajętych statystów!) - a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21 i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo! Dziękujemy wszystkim sztabom i wspierającym Fundację WOŚP za słowa otuchy i gotowości, aby zagrać z ogromną mocą 31 stycznia - dodał Owsiak.

Zachęcamy do wpłaty na zbiórkę. Grajmy do końca świata i o jeden dzień dłużej: Zbiórka na WOŚP

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Facebook, WOŚP.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News