dziecko
Pixabay/ Victoria_Borodinova (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 14 Listopada 2020

Powstaje niedroga szczepionka do nosa przeciw COVID-19 dla dzieci. Ważne szczegóły

Trwają prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi dla dzieci w aerozolu do nosa, która wydaje się być bardzo skuteczna. Jedynym problemem jest ustalenie, czy ma to długoterminowe skutki.

2020 rok przynosi zdecydowanie za mało pozytywnych wiadomości. Koronawirus zaskoczył i zszokował dosłownie wszystkich. Jesteśmy w momencie, w którym pilnie potrzebujemy dobrych i wiadomości. Wielu rodziców z niepokojem czeka na wyprodukowanie dostępnej dla wszystkich szczepionki na COVID-19.

Co, jeśli masz dziecko, które nienawidzi igieł? Mamy dziś dla ciebie szczególnie dobrą wiadomość: szczepionka przeciwko koronawirusowi w aerozolu do nosa jest w przygotowaniu!

Szczepionka do nosa COVID-19 dla dzieci

Według Mother.ly amerykański zespół naukowców testował fretki i odniósł sukces w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19. Naukowcy opracowali niedrogi aerozol do nosa, który zastosowano u sześciu różnych fretek. Następnie sześć fretek podzielono na trzy oddzielne klatki po dwie pary. Naukowcy umieścili trzecią fretkę w każdej klatce, której podano placebo. Na koniec dodali jeszcze jedną fretkę, która niedawno została zarażona COVID-19.

Po upływie 24 godzin przetestowali je i stwierdzili, że fretki, którym podano spray do nosa, pozostały wolne od wirusa, podczas gdy te, które otrzymały placebo, zaraziły się koronawirusem. Zauważyli, że "replikacja wirusa została całkowicie zablokowana".

Badanie zostało sfinansowane przez National Institutes of Health i Columbia University Medical Center i nie zostało jeszcze poddane ocenie naukowej.

Dlaczego badacze zdecydowali się pracować z fretkami przy tych badaniach? To naprawdę ma to sens. Fretki, podobnie jak ludzie, zarażają się wirusem przez nos.

Spray do nosa dla dzieci

Gdyby naukowcy byli w stanie opracować spray do nosa, który zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa, byłby to coś, czego ludzie musieliby używać na co dzień.

Współautorka badania, dr Anne Moscona, w oświadczeniu złożonym dla New York Times napisała:

"Jeśli to działa tak dobrze u ludzi, możesz spać w łóżku z osobą zarażoną lub być z zarażonymi dziećmi i nadal być bezpiecznym".

To zdecydowanie pozytywna wiadomość, której wszyscy potrzebowaliśmy usłyszeć w tym tygodniu. W tej chwili badanie zostało przesłane do czasopisma Science do recenzji. Trzymamy kciuki, że wszystko zakończy się pozytywnie.

Źródło: Mooms.com, NewYorkTimes.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News