Szkoła
commons.wikimedia/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 17 Stycznia 2021

MEiN poinformowało o szczegółach powrotu dzieci do szkół. To już jutro

Na Twitterze pojawiła się informacja dotycząca powrotu dzieci do szkół. "Od jutra uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych i szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym".

Już jutro dzieci klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej. Wielu rodziców zastanawia się, czy to aby na pewno dobry pomysł i czy nie jest za szybko na powrót dzieci do placówek edukacyjnych.

Cieszę się, że taka decyzja została podjęta za radą wirusologów i epidemiologów. Te opinie nas wspomogły, później były analizowane i to doprowadziło nas do takiej decyzji - skomentował ostatnio minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.

Powrót dzieci do szkół

17 stycznia na Twitterze MEiN opublikowało wiadomość dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Od jutra uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych i szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe - czytam na Twitterze MEiN.

Dariusz Piontkowski o powrocie starszych dzieci do szkół. Wiemy, kiedy może zapaść decyzjaDariusz Piontkowski o powrocie starszych dzieci do szkół. Wiemy, kiedy może zapaść decyzjaCzytaj dalej

Więcej informacji dotyczących powrotu dzieci do szkół pojawiło się na głównej stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

MEN mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowało wytyczne w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

Wytyczne w szkołach

Opracowane zasady mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli, pracowników placówek, a także rodziców.

Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły - czytamy na stronie MEN.

Wytyczne dla uczniów klas I-III:

  • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.
  • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując określone zasady.
  • Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu.

Z wszystkimi wytycznymi można zapoznać się na Gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News