przedszkole
commons.wikimedia/ CC0 Domena publiczna
Jessika Piechocka - 19 Listopada 2020

Czy rząd planuje zawieszenie zajęć w żłobkach i przedszkolach? Minister zdradził szczegóły

Podczas konferencji Ministerstwa Edukacji i Nauki na temat nowej formuły egzaminów, minister edukacji narodowej został zapytany o żłobki i przedszkola. Odpowiedział, czy dzieci będą mogły, jak do tej pory chodzić do placówek.

Dnia 19.11 odbyła się konferencja prasowa, na której poruszony został temat nowej formuły egzaminów. Minister edukacji narodowej opowiedział szczegóły, jak wyglądały będą przyszłe egzaminy. Ze słów ministra wynika, że dzieci będą miały mniej materiału do nauki. A co ze żłobkami i przedszkolami? Minister odpowiedział na pytanie zadane przez dziennikarza.

Dzieci w żłobkach i przedszkolach

Od 9 do 29 listopada w trybie nauki zdalnej uczą się wszystkie dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Natomiast żłobki i przedszkola normalnie jak do tej pory prowadzą zajęcia dla najmłodszych.

Jakiś czas temu podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podkreślił, że to, czy dzieci 29 listopada wrócą do szkół, będzie zależało od dalszego przebiegu sytuacji epidemiologicznej

W rozmowie z DGP minister zdrowia Adam Niedzielski również wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół.

Opowiedział szczegóły na temat obostrzeń związanych z nauką dzieci i młodzieży. Wyznał, że patrząc na sytuację zarówno naszego kraju jak i naszych sąsiadów, trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń.

Czy dzieci zostaną w domach?

Minister na konferencji prasowej został zapytany, czy planowane są zamknięcia przedszkoli i żłobków. Przemysław Czarnek poinformował, że na ten moment rząd nie planuje takich ruchów.

Dzieci uczęszczające do żłobków i przedszkoli, będą mogły normalnie chodzić na zajęcia, jak do tej pory.

Dodał, że nie wie, co będzie działo się na dniach, ponieważ wszystko zależy od sytuacji rozwijającej się pandemii koronawirusa. Chciałby, jak każdy, aby zachorowania zaczęły się zmniejszać, a dzieci, jak najszybciej wróci do placówek edukacyjnych.

Jeżeli chodzi o placówki edukacyjne aktualnie, jak podkreślił Czarnek wszystkie obostrzenia wprowadzone są do 29 listopada, na dniach będą kolejne decyzje, co dalej.

Źródło: Konferencja prasowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News