Dziecko
Unsplash/ Bermix Studio/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 20 Stycznia 2021

Mateusz Morawiecki o dofinansowaniu psychiatrii dziecięcej. "Dzieci są narażone na niesamowite ryzyka"

Premier Mateusz Morawiecki 20 stycznia podczas konferencji, zapowiedział inwestycje w psychiatrię dziecięcą. Pomoc będzie wynosiła ponad 220 mln zł. "Musimy wyciągnąć do dzieci i młodzieży jak najczulszą, jak najbardziej przyjazną dłoń".

We wtorek 19 stycznia posłowie partii rządzącej odrzucili poprawkę Senatu RP w sprawie przyznania 80 milionów złotych na psychiatrię dziecięcą. W tej samej sprawie wypowiedział się 20 stycznia Mateusz Morawiecki.

Pomoc na psychiatrię dziecięcą

Dzieci są narażone na niesamowite ryzyka, ataki, hejt, nienawiść. Poprzez to dochodzi do działań autodestrukcyjnych, wielu problemów psychiatrycznych. Dzieci poddawane są też nadmiernej presji. Musimy wyciągnąć do dzieci i młodzieży jak najczulszą, jak najbardziej przyjazną dłoń - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział dofinansowanie psychiatrii dziecięcej i podkreślił, że problemy dzieci i młodzieży są bardzo widoczne w szczególności podczas pandemii.

Morawiecki poinformował również o planach rządu, w zakresie w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Mama ujawniła, jak schudła 30 kg w 7 miesięcy. Wszystko tylko przez jeden szczegółMama ujawniła, jak schudła 30 kg w 7 miesięcy. Wszystko tylko przez jeden szczegółCzytaj dalej

Na poprawę infrastruktury poprzez remonty i unowocześnienie placówek rząd przeznaczy ok. 120 mln zł. - Zadanie drugie to uruchomienie bezpłatnej, całodobowej infolinii, w tym poprzez czat, poprzez e-mail. Chcemy udostępnić wszystkie możliwe kanały komunikacji - powiedział Morawiecki

Nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy niż troska o los dzieci i młodzieży, systemowa poprawa całego obszaru związanego z poradnictwem, zwiększenie dostępności psychoterapeutów jest dla nas nie tylko zadaniem numer jeden, ale też moralny obowiązek. To jeden z naszych z najważniejszych priorytetów w najbliższych tygodniach i miesiącach - dodał premier.

Premier podkreślił, że inwestycja będzie wynosiła ponad 220 mln zł i w najbliższym czasie będzie realizowana we wszystkich ośrodkach.

Psychiatria dziecięca - decyzja

Przypomnijmy, że jeszcze wczorajsza decyzja partii rządzącej była zupełnie inna. Wczoraj (19 stycznia) poprawka odrzucona została przez posłów PiS.

Posłanka KO Marta Golbik poinformowała na Twitterze o decyzji podjętej podczas głosowania na sejmowej Komisji Finansów.

Posłowie PiS w tej chwili odrzucili na komisji finansów poprawkę Senatu, przeznaczającą 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą - napisała Golbik.

Posłanka zwróciła się również do Michała Dworczyka i Stanisława Karczewskiego, pytając, czy chcą pomóc w sprawie przyznania pieniędzy na psychiatrię dziecięcą, czy nie.
Źródło: Gazeta.pl; Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News