Dzieci: wspaniałe cytaty na ich temat
pixabay
Damian Witoń - 21 Lutego 2021

Wspaniałe cytaty na temat dzieci, które warto zapamiętać

Znaczenie dzieci dla całego świata oraz ich wyjątkowość dostrzegało wiele wielkich postaci, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii. Wybraliśmy cytaty kilku z nich. Wzruszają i pouczają

Dzieci są wspaniałą inspiracją i najcenniejszym skarbem, jaki możemy mieć. Wiele słynnych osób wypowiadało się na ich temat, podkreślając, jak bardzo są ważne. Wybraliśmy kilka najciekawszych kwestii. Wśród nich są, chociażby słowa Janusza Korczaka, Antoine’a Saint-Exupery’ego, czy Ignacego Kraszewskiego, a także wielu innych znanych osobistości.

Cytaty sławnych ludzi na temat dzieci. Fantastyczne źródło inspiracji i nauki

Jeżeli chodzi o inspirujące i pouczające wypowiedzi na temat dzieci, to trudno znaleźć chyba lepszy wzór od Janusza Korczaka. Słynny pedagog zrobił dla maluchów naprawdę wiele, poświęcając im większość swojego życia, które niestety zakończyło się w obozie zagłady w Treblince. Poniżej przedstawiamy kilka cytatów wielkiego człowieka.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało.

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.

Twoje dziecko ma na języku dziwny nalot? Przyczyn może być kilka, niektóre wymagają pilnej interwencjiTwoje dziecko ma na języku dziwny nalot? Przyczyn może być kilka, niektóre wymagają pilnej interwencjiCzytaj dalej


Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.


Bardzo ciekawie o dzieciach napisał również Antoine de Saint Exupery, który głównie kojarzony jest z napisania genialnej książki pod tytułem “Mały Książę”.


Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną.


Krótki, ale bardzo wymowny cytat należy do Józefa Ignacego Kraszewskiego, wielkiego polskiego pisarza, publicysty, wydawcy, malarza i działacza społecznego.


Dziecko to uwidoczniona miłość.


Jan Paweł II wypowiedział natomiast wspaniałe słowa na temat miłości macierzyńskiej, które warto zapamiętać.


Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca — to miłość macierzyńska.


Warto jeszcze przytoczyć skłaniające do refleksji słowa Zofii Kossak-Szczuckiej, polskiej powieściopisarki, która prowadziła tajną działalność w okupowanej Polsce.


Jedynie dzieci wiedzą, czego szukają.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Popularne.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News