dzieci w żłobku
EastNews/ AGENCJA SE
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Podano, które dzieci nie mogą uczęszczać do placówek

19.11 GIS opublikował nowe wytyczne ws. żłobków i przedszkoli. Podano ważne informacja dla rodziców.

19.11 Główny Inspektorat Sanitarny zaktualizował informacje dotyczące wytycznych przeciwpandemicznych dla żłobków i przeszkoli.

Aktualizacja informacji dla żłobków i przedszkoli

GIS po raz piąty od początku pandemii koronawirusa zaktualizował wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach i innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków.

W wytycznych wprowadzono zapisy dotyczące osób przebywających na kwarantannie. Poprzednie informacje mówiły o tym, że do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, które nie mają objawów sugerujących chorobę zakaźną.

W wytycznych widniała również informacja, że można przyprowadzać dzieci, "jeśli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych".

W zaktualizowanej wersji dodano nowy zapis. Mówi on o tym, że do placówki nie można przyprowadzić dziecka, również kiedy "w domu przebywa osoba na kwarantannie".

Zmiany, o których muszą wiedzieć rodzice

Oprócz zmiany dotyczącej kwarantanny wprowadzono również analogiczny zapis, który dotyczy pracowników w placówkach.

Poprzednio w wytycznych wskazano, że do pracy mogą przychodzić tylko pracownicy bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Aktualnie do pracy w żłobku lub przedszkolu nie można przychodzić również wtedy, gdy domownicy przebywają na kwarantannie.

Inne zapisy w wytycznych nie zostały zmienione. GIS przypomina również o utrzymywaniu higieny, oczyszczaniu i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni.

Źródło: GIS.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News