Zbigniew Wodecki
Wp.pl
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Pamiętacie mężczyznę ze zdjęcia? Jego piosenki śpiewali wszyscy

W jego twórczości zakochany był każdy Polak. Donośny głos i ten uśmiech. Pamiętacie tego piosenkarza?

Polski piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor i aktor. W jego głosie zakochanych było wielu Polaków. Zacznij od Bacha; Lubię wracać tam, gdzie byłem; Pszczółka Maja - to jedne z najbardziej znanych piosenek Zbigniewa Wodeckiego.

Historia Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 w Krakowie, a zmarł 22 maja 2017 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Wodecki swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku pięciu lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera.

Jako wokalista swój debiut miał w latach 70-ych. Wszyscy znamy i wspominamy jego przeboje takie jak: Zacznij od Bacha, Chałupy, czy Pszczółka Maja.

Muzyk wystąpił również w wielu programach, były to między innymi: Droga do gwiazd, Twoja droga do gwiazd. Był też jurorem programu Taniec z gwiazdami.

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego

Muzyk zmarł 22 maja 2017 roku, w jednym z warszawskich szpitali. Ostatnie chwile spędził z żoną i dziećmi.

"Żegnaj Zbyszku. Byłeś genialnym muzykiem i cudownym człowiekiem. Do zobaczenia po drugiej stronie..." - napisał Andrzej Piaseczny na Facebooku.

Zbigniew Wodecki pochowany został w rodzinnym Krakowie. W jednym z wywiadów żartem powiedział, że boi się jednego: by na cmentarzu, gdzie zostanie pochowany po śmierci, ludzie nie zaczęli śpiewać Pszczółki Mai.

"Zbigniew Wodecki był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej ze względu na niesamowity głos i charakterystyczną bujną, fryzurę" - wspomina artystę portal Wp.pl

Źródło: Wp.pl; Wodecki.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News