klasa
Pixabay/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 30 Grudnia 2020

Minister edukacji poinformował, kiedy dzieci wrócą do szkół. Tego nie spodziewało się wielu rodziców

Powrót uczniów z najmłodszych klas do placówek edukacyjnych ma nastąpić 18 stycznia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie wyklucza jednak, że uczniowie wrócą do szkół w różnych terminach.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia minister edukacji wypowiedział się na dwa nurtujące społeczeństwo tematy. Czarnek opowiedział o szczepieniach dla nauczycieli oraz o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół.

Kiedy nauczyciele zostaną zaszczepieni?

Myślę, że koniec stycznia i luty to jest ten okres, kiedy nauczyciele, oczywiście ci, którzy będą chcieli, będą poddawani szczepieniom. Jest to dobrowolne, pamiętajmy o tym, a zachęcam do tego wszystkich. Druga połowa stycznia, luty - powiedział minister edukacji.

Czarnek wyznał, iż wszystko zależy od tego, w jakiej ilości szczepionka się pojawi w kraju. Dodał, że jest takie założenie, żeby szczepienie nauczycieli rozpocząć już w drugiej połowie stycznia.

Powrót dzieci do szkół

Szef MEN wypowiedział się również na temat powrotu uczniów do szkół po 17 stycznia. Powiedział, iż na decyzję w tej sprawie będzie miała wpływ dynamika rozwoju pandemii. Poinformował również, że jeśli taki powrót będzie możliwy, to jako pierwsi wrócą do szkół uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Możliwe jest również, że do placówek wrócą uczniowie klas VIII i maturalnych.

Niezwykłe zdjęcie polskich sześcioraczków wyciekło do sieci. Internauci rozpływają się nad widokiemNiezwykłe zdjęcie polskich sześcioraczków wyciekło do sieci. Internauci rozpływają się nad widokiemCzytaj dalej

Stopniowo, hybrydowo bądź stacjonarnie, ale ten powrót jest rzeczywiście możliwy. Wszystko zależy od tego jak epidemiolodzy, wirusolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii koronawirusa w tym okresie poświątecznym, noworocznym. W pierwszym tygodniu ferii będziemy w kontakcie z dyrektorami szkół i te informacje będziemy im przekazywać - powiedział Przemysław Czarnek.

Minister edukacji został zapytany również, czy MEN bierze pod uwagę to, aby powrót do placówek edukacyjnych wyglądał inaczej w różnych częściach kraju. Odpowiedział, że bierze to pod uwagę i jest taka możliwość.

Zakładamy też taką możliwość, choć mówiąc szczerze, jesteśmy zwolennikami jednak uruchamiana tego ruchu oświatowego w całej Polsce w jednym momencie, żeby nikt nie był poszkodowany - skomentował Czarnek.

Szef MEN zaznaczył, że jeśli z map obrazujących sytuację epidemiczną w kraju będzie wynikać, że będą regiony, gdzie pandemia będzie się rozwijać zdecydowanie szybciej niż w innych rejonach kraju, to jest taka możliwość, że będą różne warianty powrotu do szkół w zależności od miejsca na mapie Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News