Dziecko, pierwsze w nowym roku
Dziennik Zachodni
Weronika Wasiak - 2 Stycznia 2021

Pierwsze dziecko urodzone w 2021 roku. Znamy imię i płeć, gratulacje dla rodziców

Pierwsze dziecko urodzone w 2021 roku przyszło na świat w szpitalu w Rudzie Śląskiej. Wiemy, jakiej płci jest maleństwo. Rodzicom składamy szczere gratulacje.

To dziecko wraz z całym światem powitało Nowy Rok. Można rzec, że wszyscy odliczali sekundy do jego narodzin.

Pierwsze dziecko w 2021

Jak informuje Dziennik Zachodni w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej, przyszło pierwsze dziecko w 2021 roku. Gdy za oknami placówki rozbrzmiewał huk fajerwerk, pani Kasia rodziła swoje trzecie dziecko.

Chłopiec, który otrzymał imię Hubert, otrzymał 10 punktów w skali Apgar, ważył 4130 g i mierzył 58 cm. Maluch najprawdopodobniej jest pierwszym dzieckiem w Polsce urodzonym w 2021 roku, bowiem na świat przyszedł zaledwie 3 minuty po północy.

Pięknie się wstrzelił, ale najważniejsze jest to, że jest zdrowy. Dostał 10 punktów - mówiła dla Dziennika Zachodniego świeżo upieczona mama.

Mama zostawiła w salonie ukrytą kamerę. Na nagraniu zobaczyła coś, czego się nie spodziewałaMama zostawiła w salonie ukrytą kamerę. Na nagraniu zobaczyła coś, czego się nie spodziewałaCzytaj dalej

Czekał na Nowy Rok

Okazało się, że pani Kasia do szpitala trafiła już 29 grudnia, ale jej synek najwyraźniej postanowił zaczekać na Nowy Rok. Akcja porodowa rozpoczęła się na chwilę przed północą, gdy wystrzeliły pierwsze fajerwerki.

Popatrzyłam za okno, gdy strzeliły pierwsze fajerwerki, wtedy zaczęłam wołać położne, bo zobaczyłam główkę syna. Poszło bardzo szybko. Za chwilę już odbierałam gratulacje od lekarki i położnych - mówiła w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim dumna mama.

Na Huberta czeka w domu niespełna 14-letnia siostra Kinga i prawie 16-letni Igor. Pani Kasia ubolewa, że ze względu na pandemię rodzina nie może odwiedzić jej w placówce.

Szkoda, że nie mogą przyjść na odwiedziny do szpitala. Takie czasy, ale wysyłam rodzinie zdjęcia dziecka - dodała kobieta.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News