portalparentingowy.pl
Dziecko: nauka przez zabawę

fot. pixabay.com/amyelizabethquinn

Nauka przez zabawę. Jak dobrać zabawki edukacyjne dla najmłodszych

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Nauka poprzez zabawę jest niezwykle ważna dla małych dzieci. Dzięki temu maluch może poznawać nowe dźwięki, kształty czy też faktury. Chcąc dostarczyć dziecku nowych bodźców rodzice, mogą sięgnąć po zabawki edukacyjne. Warto wiedzieć, jak je dobrać

W pierwszych miesiącach życia dziecka jego zmysły wciąż się rozwijają. Warto zadbać o ich odpowiednią stymulację, aby maluch mógł zaspokajać, a także pogłębiać swoją fascynację otaczającym go światem.

Doskonale sprawdzają się w tym wypadku zabawki edukacyjne, które już od pierwszych miesięcy dostarczają dziecku odpowiednie bodźce. Ważne też, aby wraz ze swoim rozwojem, maluch mógł poznawać kolejne elementy zabawki, które będą go fascynować.

Zabawki edukacyjne dla dziecka

Przy wyborze zabawek edukacyjnych warto dostosować je do możliwości naszego malucha. Wszystko dlatego, że inne potrzeby będzie miał kilkumiesięczny niemowlak, a zupełnie inne roczne dziecko.

W przypadku najmłodszych niezwykle istotne jest, aby zabawki były jak najbardziej zróżnicowane. Chodzi tu o ich kształt, kolor, fakturę, a także dźwięki, które wydają. Wszystkie te elementy sprawią, że dziecko będzie chciało je poznawać, ponieważ samodzielne sprawdzanie kolejnych elementów zabawki, będzie dla niego czymś zupełnie nowym.

Mata edukacyjna dla dziecka [zobacz]

Mata edukacyjna może być doskonałą zabawką edukacyjną dla kilkumiesięcznego dziecka. Wiszące elementy w postaci pluszowych postaci o różnych kolorach i kształtach stymulują wzrok malucha. Dodatkowo wyposażone są w grzechotkę, piszczałkę oraz szeleszczącą folię, które oddziałują na słuch dziecka.

Ważne jest też to, że dziecko może z niej korzystać, zarówno leżąc na pleckach, jak i brzuchu. Dzięki kolorowej podstawie maluch nadal może poznawać nowe kształty, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementy wiszące przenieść na dół, aby dziecko cały czas mogło mieć je w zasięgu swoich rąk. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej izolacji pomiędzy matą a podłogą, aby zapewnić dziecku odpowiedni komfort termiczny i wygodę.

Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne dla dziecka, lecz także dla jego rodziców. Mata jest niezwykle łatwa w transporcie i można ją bez problemu ze sobą zabrać, jeżeli planujemy wyjazd z naszym dzieckiem. Wystarczy ją złożyć. Łatwy montaż i demontaż zapewnia możliwość zabawy z maluchem nie tylko w zaciszu domowym, ale w wielu innych okolicznościach, jak chociażby piknik na działce.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dieta: kobiety karmiącej piersią

Niemowlę

Dieta mamy karmiącej piersią - co jeść, a czego absolutnie unikać?

Czytaj więcej >
Kolka: skuteczne metody na pozbycie się problemu

Niemowlę

Kolka u niemowląt - skuteczne i sprawdzone sposoby, które pozwolą rozwiązać problem

Czytaj więcej >
dziecko z butelką

Niemowlę

Prawidłowa higiena butelek dla niemowląt

Czytaj więcej >
Niemowlę: metody na uspokojenie

Niemowlę

Jak uspokoić niemowlę? Nie tylko smoczek może pomóc, przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów

Czytaj więcej >
Kolor: oczu dziecka, przewidywanie

Niemowlę

Czy da się przewidzieć kolor oczu dziecka?

Czytaj więcej >
Dziecko kąpiel

Niemowlę

Czy noworodka powinno się kąpać codziennie?

Czytaj więcej >