Dziecko bez nosa
unsplash.com / Kelly Sikkema (CC0 Domena Publiczna)
Weronika Wasiak - 10 Stycznia 2021

Gdy zobaczyli dziecko po porodzie, zaniemówili. Maleństwo miało niespotykaną wadę

Gdy zobaczyli dziecko, zaniemówili. Maleństwo urodziło się bez nosa, ale niestety, to nie była jedyna wada. Zdjęcia obiegły media z całego świata.

Dziecko, które przyszło na świat w irackim mieście Al-Falludża, swoim wyglądem zaskoczyło nie tylko rodziców czy personel, ale ludzi z niemal całego świata. Rzadkie schorzenie odebrało wszystkim mowę.

Dziecko urodziło się bez nosa

Jak opisuje Wirtualna Polska, na profilu FDefects na Twitterze pojawiły się zdjęcia noworodka, które w ułamku sekundy dotarły do dziesiątek tysięcy odbiorców. W irackiej Falludży na świat przyszedł chłopiec bez nosa.

Maleństwo może oddychać jedynie przez usta, a między jego ustami a oczami jest gładka skóra.

Chłopiec urodził się w mieście, które podczas wojny w Iraku było zbombardowane, dlatego lekarze nie wykluczają, że niemowlę jest ofiarą chemikaliów stosowanych podczas działań wojennych.

Ksiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachKsiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachCzytaj dalej

Jak jednak przyznają specjaliści, choć o podobnych przypadkach słyszał niemal każdy medyk, niewielu miało z tym styczność. Co więcej, brak nosa to nie jedyne schorzenie dziecka.

Ma dwoje rodzeństwa, tylko on urodził się chory

U chłopca zdiagnozowano również mikrocefalię (chorobę, przez którą głowa jest znacząco mniejsza od reszty ciała), a także rozszczep warg i podniebienia. Pozostałe narządy rozwinęły się prawidłowo.

Lekarze spekulują, że przyczyną wszystkich schorzeń mogą być wady genetyczne, wirusy, toksyny lub substancje odurzające stosowane przez matkę w ciąży.

Jak dotąd nie pojawiły się jednak żadne potwierdzone informacje w tej sprawie. WP podkreśla natomiast, że rodzice chłopca mają jeszcze dwoje dzieci, które urodziły się w pełni zdrowe.

Obrazy Portal parentingowy

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News