Dziecko
Facebook/ Bristol Royal Hospital for Children
Jessika Piechocka - 11 Stycznia 2021

Dwuletnie dziecko połknęło przedmiot, który każdy ma w domu. Lekarze ostrzegają

Dwuletnie dziecko połknęło baterię wielkości pięciozłotówki. Lekarze znaleźli baterię zegarka w gardle dwuletniej Sofii-Grace po tym, jak jej tata Calham zauważył, że ma problemy z jedzeniem, piciem i oddychaniem. Lekarze ostrzegają innych rodziców.

Sofia-Grace przez ostatnie dni nie miała apetytu. Dwulatka stała się smutna i przygaszona, co zauważył jej tata. Mężczyzna udał się z dzieckiem do szpitala.

Dziecko połknęło baterię

Sofia-Grace była kilkakrotnie przewożona do szpitala, a lekarze pierwszego kontaktu nie znaleźli przyczyny jej objawów, dopóki bateria nie została w końcu zauważona na zdjęciu rentgenowskim.

Dwuletnia dziewczynka po połknięciu baterii trafiła do szpitala. Na szczęście tata Sofii-Grace na czas udał się do placówki, gdzie wykonano operację, aby usunąć baterię.

Tata dziewczynki powiedział, że nie miał pojęcia, w jaki sposób jego córka znalazła baterię. Połknięcie więcej niż jednej baterii lub baterii i innego metalowego przedmiotu mogłoby spowodować poważne uszkodzenie jelita.

Znany przysmak, który może powodować zablokowanie jelit u dzieci. Rodzice powinni na niego uważaćZnany przysmak, który może powodować zablokowanie jelit u dzieci. Rodzice powinni na niego uważaćCzytaj dalej

Lekarze apelują do rodziców

Lekarze z Bristol Royal Hospital for Children na Facebooku szpitala opublikowali post skierowany do rodziców.

Przed świętami podzieliliśmy się ważnymi radami, jak trzymać małe baterie i magnesy poza zasięgiem dzieci. Dziś dzielimy się historią Sofii. W maju 2020 roku po prześwietleniu rentgenowskim odkryto, że Sofia-Grace ma baterię zegarka w gardle. Ta bateria była wielkości monety i spowodowała poważne uszkodzenie jej przełyku. Tata, dziewczynki - Calham, zauważył, że coś było nie tak z jego zazwyczaj szczęśliwą i zdrową córką, ponieważ miała trudności z jedzeniem i piciem, a czasem z oddychaniem. Oczywiście zaniepokojony, zrobił, co mógł i wielokrotnie zabierał ją do szpitala i lekarza rodzinnego, zanim problem został odkryty w maju - czytamy na Facebooku szpitala.

Sofia-Grace przeszła operację usunięcia baterii, a następnie operację i leczenie ran. Miała założoną rurkę NG, aby pomóc jej w karmieniu i zapobiec całkowitemu zamknięciu gardła. Sofią-Grace opiekowały się nią nasze zespoły, w tym nasz główny zespół urazowy. Dziecko nadal musi widywać się z nami na wizytach kontrolnych, aż w pełni wyzdrowieje. Calham nie jest pewien, w jaki sposób Sofia-Grace zdobyła baterię zegarka, ale odczuwa ogromną ulgę, że została odkryta na czas. Jak widać na zdjęciu, Sofia-Grace ma się dobrze i cieszy się z uroczystości! Calham dodał: Sofia jest teraz na diecie purée i ma się bardzo dobrze. Poprawia się z tygodnia na tydzień dzięki regularnym rozszerzeniom, które rozciągają i poprawiają jej przełyk - czytamy dalej.

Lekarze ze szpitala przypominają, aby pamiętać o tym, że:

• małe baterie i magnesy należy przechowywać poza zasięgiem dzieci;
• w przypadku jakichkolwiek obaw, że dziecko połknęło baterię lub magnes, należy natychmiast zadzwonić pod numer 999 lub udać się na pogotowie ratunkowe (jak najszybciej).

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Mirror.co.uk; Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News