Rodzina
Fabiosa.com
Jessika Piechocka - 12 Stycznia 2021

Które dziecko w tej rodzinie jest adoptowane? Wiele osób popełnia błąd

Aby zrozumieć otaczający nas świat i zauważyć na pozór niewidoczne szczegóły najważniejsza jest uważność. Potrzebujesz jej podczas wykonywania wszystkich codziennych czynności. Czy uważasz, że jesteś uważny? Jeżeli tak, postaraj się odpowiedzieć na pytanie, które dziecko w rodzinie jest adoptowane?

Każdego dnia powinno się trenować uważność. Już od najmłodszych lat dzieci powinny zwracać uwagę na z pozoru nic nieznaczące szczegóły, aby w dorosłości mogło pomóc im to w wielu sytuacjach. Warto zacząć od rozwiązywania zagadek i quizów z dzieckiem.

Jak uczyć uważności dzieci?

Ćwiczenie uważności może pomóc dzieciom nauczyć się koncentrować, radzić sobie ze stresem i rozwijać pozytywne nastawienie. Dodatkowo pomaga regulować emocje.

Uważność jest również uważana za skuteczną terapię psychoterapeutyczną zarówno dla dorosłych jak i dzieci z agresją, ADHD lub problemami ze zdrowiem psychicznym.

Niezależnie od tego, czy dzieci uczą się uważności w szkole, czy w domu, rodzice mogę im w tym dodatkowo pomóc podczas wspólnej nauki połączonej z zabawą.

UOKiK zbadał zabawki dla dzieci. Okazało się, że mają toksyczny związekUOKiK zbadał zabawki dla dzieci. Okazało się, że mają toksyczny związekCzytaj dalej

Oto kilka strategii uczenia uważności w domu:

Wycisz swój umysł - warto stosować "przerwę mózgową", która polega na braniu głębokiego oddechu, aby wyciszyć umysł. Dzieci w ten sposób dotleniają mózg i łatwiej im się skupić. Rodzice powinni zachęcać, aby ich pociechy podczas nauki, robiły sobie takie przerwy.

Idź na spacer - innym ćwiczeniem uważności jest wybranie się na spacer, podczas którego dziecko skupi się na otaczających go głosach. Rodzic podczas spaceru powinien skupić uwagę, jakie dźwięki słyszy jego dziecko i zachęcić je do opisywania głosów.

Które dziecko jest adoptowane?

Wróćmy do zagadki, którą możesz wykonać ze swoim dzieckiem, aby sprawdzić jego uważność.

Czy wiesz już które dziecko jest adoptowane, a które biologiczne? Należy zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół.

Rodzina

Zwróciliście uwagę na oczy? Brawo. To dobry trop, aby podać prawidłową odpowiedź.

Zarówno rodzice jak i chłopiec mają niebieskie oczy. Dziewczynka ma natomiast brązowe. Bardziej prawdopodobnie jest to, że dzieckiem biologicznym jest syn.

Pytanie nie było do końca proste i żeby na nie odpowiedzieć, trzeba było pamiętać o szkolnej biologii. Zgodnie z prawami genetyki, jeśli matka i ojciec mają niebieskie oczy, ich dziecko najprawdopodobniej będzie miało taki sam kolor oczu.

Ten i wiele innych quizów można znaleźć na Fabiosa.com.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Fabiosa.com; Parents.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News