Bronislaw Komorowski
Wp.pl
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Teraz ma 68 lat i przebywa w szpitalu. Poznajecie osobę ze zdjęcia?

Były prezydent Polski aktualnie przebywa w szpitalu, ponieważ ma koronawirusa. Polityk czuje się dobrze.

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski urodził się 4 czerwca 1952. Pochodzi z miejscowości Oborniki Śląskie. Parę dni temu polityk trawił do szpitala zakaźnego w Warszawie przy ul. Wolskiej, ponieważ okazało się, że ma koronawirusa.

Komorowski, jak podaje portal Wirtualna Polska, czuje się dobrze. Przewieziony do szpitala został ze względów bezpieczeństwa.

Bronisław Komorowski jest w szpitalu

Decyzja o przewiezieniu byłego prezydenta, zapadła w ministerstwie zdrowia.

"Nadal nie wiemy, w jakich okolicznościach zaraził się prezydent. Na szczęście, do tej pory przechodził chorobę łagodnie i spokojnie" - powiedziała WP szefowa biura b. prezydenta Anna Kulikowska.

Kulikowska poinformowała, że Komorowski przed przyjęciem do szpitala, miał jedynie lekkie objawy grypowe. Test na COVID-19 został mu wykonany, ponieważ miał podwyższoną temperaturę i suchy kaszel.

11 listopada polityk otrzymał wynik test, który był pozytywny. Kilka dni później został umieszczony na oddziale w szpitalu.

Dzieciństwo Bronisława Komorowskiego

Prezydent na zdjęciu ma zaledwie 10 lat. Bronisław w latach 1959-66 chodził do szkoły podstawowej w podwarszawskim Pruszkowie.

"W szkole podstawowej najbardziej interesowała mnie historia, co zostało mi do dziś. Lubiłem też geografię, którą zainteresował mnie ojciec. W dzieciństwie zabierał mnie na liczne wycieczki i opowiadał o otaczającym świecie"-powiedział Komorowski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Polityk w 1977 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, dopiero po 1989 roku rozpoczął karierę polityczną.

Bronisław Komorowski

Źródło: Wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News