ciężarna Sylwia
YouTube/ Jak to ogarnąć?
Jessika Piechocka - 22 Listopada 2020

Jest bezdomna i spodziewa się dziecka. Nie chce pomocy od państwa, bo boi się jednego

16-letnia Sylwia jest mamą trzyletniego dziecka. Jest bezdomna i już za parę miesięcy na świat przyjdzie jej drugie dziecko. Jakie ma plany na zapewnienie mu godnej przyszłości?

Sylwia ma 26 lat i mieszka w Krakowie. Od sześciu lat jest bezdomna - stało się to po śmierci jej rodziców. Mieszkanie po rodzicach, przepisane zostało na starszą siostrę. Siostra Sylwii nie płaciła za rachunki i kobiety zostały wyrzucone z domu. Teraz mama spodziewa się drugiego dziecka, mieszkając na ulicy.

Bezdomna mama jest w ciąży

Sylwia w rozmowie na kanele na YouTube - Jak to ogarnąć, opowiedziała o swoim losie. Początkowo mieszkała u znajomych, pod mostem i nie pracowała.

"Nie mogłam liczyć na nikogo pomoc" - wyznała kobieta.

W międzyczasie bezdomna znalazła pracę w drukarni. Później poznała chłopaka, z którym chwilę mieszkała i urodziło im się dziecko. Syn ma już trzy lata. Niestety ojciec chłopca zaczął bić Sylwię po urodzeniu się dziecka. Kobieta postanowiła odejść od niego. Mężczyzna zdenerwował się i zabrał syna do Anglii.

"Wylądowałam znowu na ulicy i tak dalej mieszkam" - dodała bezdomna.

Aktualnie Sylwia śpi w wagonie ze swoim narzeczonym, z którym jest w trzecim miesiącu ciąży. W rozmowie kobieta poinformowała, że jest pod stałą opieką lekarza. I dała ultimatum swojemu mężczyźnie, że musi znaleźć pracę, bo inaczej od niego odejdzie i pójdzie do domu samotnych matek.

Plany na życie ciężarnej mamy

Sylwia i jej partner razem szukają pracy. Kobieta zapytana o to, czy pije alkohol, odpowiedziała, że odkąd jest w ciąży, w ogóle nie spożywa żadnych trunków.

Sylwia opowiedziała również, że ona i ojciec dziecka mają załatwioną pracę w Niemczech, ale zanim tam wyjadą, muszą zarobić pieniądze na podróż.

Kobieta ma plan znaleźć pracę, wynająć mieszkanie i "iść swoją ścieżką". Nie chce pomocy od państwa, ponieważ boi się, że państwo będzie chciało zabrać jej dziecko.

Mama powiedziała również, jak wyobraża sobie wychowanie niemowlęcia, w obecnej skrajnej sytuacji życiowej, kiedy aktualnie nie ma domu i pieniędzy.

"Dam sobie radę. Mam siostrę, która ma jeszcze po maluszku ciuchy. Znajomi mi na pewno pomogą. Dam sobie na pewno radę z maluchem, tym bardziej że już jedno dziecko wychowałam, które ma trzy lata" - wyznała Sylwia.

Cały materiał można zobaczyć na kanele na YouTube - Jak to ogarnąć?

Źródło: YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News