dziecko i rodzice
Dailymail.co.uk
Jessika Piechocka - 22 Listopada 2020

Znaleziono dziecko uprowadzone 52 dni wcześniej przez pedofila. Bohaterskie nagranie

Rosyjskie siły specjalne uratowały siedmioletnie dziecko z rąk pedofila. Chłopiec przebywał 52 dni z niebezpiecznym mężczyzną.

28 września siedmioletni Savely Rogovtsev z Rosji został porwany. Rodzice obawiali się najgorszego. Teraz dzięki rosyjskim śledczym chłopiec jest cały i zdrowy. Wiadomo również, jak doszło do porwania.

Porwane dziecko

Dziecko zostało porwane, kiedy wracało ze szkoły do domu. 26-letni mężczyzna wepchnął chłopca do samochodu, wywiózł i przetrzymywał 52 dni.

Rosyjska policja została poinformowana przez Interpol, że w sieci ujawniono miejsce pobytu zaginionego chłopca. Jak podaje Dailymail, pomoc przyszła ze Stanów Zjednoczonych.

Oficer Interpolu trafił na ślad porwanego chłopca i przekazał znalezione informacje swoim kolegom z Rosji. Rosyjskie siły specjalne natychmiast udały się do Makarikhy pod Moskwą, gdzie zatrzymano porywacza i uratowano chłopca.

Dziecko po udanej akcji wydostania go z rąk oprawcy, zostało oddane w ręce stęsknionych rodziców. Chłopiec jest cały i zdrowy, ale potrzebuje pomocy psychologów, aby dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach.

Nagranie z akcji ratowniczej

Do sieci wrzucone zostało nagranie z akcji ratowniczej. Widzimy na nim, jak służby specjalne ratują siedmioletniego chłopca z rąk porywacza.

Zatrzymany trafił do organów śledczych - poinformowała oficjalna przedstawicielka MSW Rosji Irina Wilk. 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut porwania i wykorzystania seksualnego dziecka.

Porywacz twierdzi, że nie zgwałcił chłopca, bo "czekał aż będzie w odpowiednim wieku".

"To jest cud. Dzięki Bogu to historia ze szczęśliwym zakończeniem" - powiedział regionalny rzecznik praw dziecka Giennadij Prochoryczow.

Źródło: Dailymail.co.uk; Independent.co.uk

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News