Dziecko urodziło się 4 miesiące za wcześnie
fot. pixabay.com/jarmoluk
Karol Zaborowski - 23 Lutego 2021

Przyszła na świat 4 miesiące za wcześnie. Rodzice bali się, że dziewczynka nigdy nie wyjdzie ze szpitala

Mała Sofia urodziła się 4 miesiące za wcześnie. Jej rodzice bali się, że dziewczynka nigdy nie wyjdzie ze szpitala. Sami lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans. W końcu po ponad stu dniach mogli zabrać swoje dziecko do domu.

Mama Sofii pochodzi z Łotwy, jednak już od ponad 10 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Tam też przyszła na świat jej córeczka. Początkowo ciąża przebiegała wręcz książkowo, ale w 20 tygodniu Egija poczuła niepokojący ból.

Kobieta udała się do szpitala, gdzie została przez kolejnych 10 dni. Okazało się, że ból, który poczuła kobieta, wywołany był rozwarciem szyjki macicy. Oznaczało to, że Egija mogła zacząć rodzić w każdej chwili. Kobieta spędziła 10 dni, leżąc w łóżku, ale to nie był koniec jej problemów.

Dziecko urodziło się 4 miesiące za wcześnie

Kiedy Sofia się urodziła, ważyła zaledwie pół kilo i mierzyła 26 centymetrów. Jej mama wspomina, że była wielkości dłoni. Dodatkowo jej skóra prześwitywała, a ciało było na tyle delikatne, że Egija nie mogła wziąć jej na ręce.

Po 10 dniach leżenia w łóżku pojawiła się nasza ukochana córka Sofia. Przybyła na świat z wielkim krzykiem i bardzo płakała. Nie spodziewaliśmy się, że przeżyje, ale tak zaczęła się nasza podróż - wspominała kobieta.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planKiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój planCzytaj dalej

Sofia urodziła się w październiku 2020 roku i dopiero w lutym mogła opuścić szpital. Przez 4 miesiące zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi w postaci wady serca, krwawienia do mózgu, a także licznych infekcji. Choć lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans, to dziewczynka nie przezwyciężyła wszystkie przeciwności na swojej drodze.

Kiedy lekarze doszli do wniosku, że dziewczynce już nic nie grozi, pozwolili rodzicom, zabrać ją do domu.

Choroba dziecka to zawsze koszmar dla rodziców, a w przypadku tak przedwczesnego porodu może się pojawić wiele poważnych powikłań. Niestety dla wielu maluchów stanowią one zbyt duże obciążenie dla organizmu, co kończy się tragedią. Miejmy nadzieję, że mała Sofia będzie szybko rosnąć w siłę i zdrowo się rozwijać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło:edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News