Lura
Facebook/ Nadzieja dla Laury STOP SMA
Jessika Piechocka - 29 Grudnia 2020

Skradziono puszki z datkami na leczenie dziecka. "W człowieku aż się krew gotuje, że dochodzi do takich sytuacji"

Do kradzieży doszło w Lęborku. 35-letni mężczyzna ukradł ze sklepu puszki, w których były pieniądze na leczenie 18-miesięcznej Laury. Złodziej usłyszał zarzuty.

Podczas gdy wiele osób ma dobre serca i chce pomagać chorym oraz dawać im swoje wsparcie, znajdują się niestety osoby, które nie mają w sobie empatii. 35-letni mężczyzna postanowił pozbawić 18-miesięczne dziecko szybszego powrotu do zdrowia. Cała sytuacja wydarzyła się w województwie pomorskim, w Lęborku.

Skradziono puszki z datkami dla dziecka

Mężczyzna w sobotę i w poniedziałek dopuścił się kradzieży trzech puszek. Jedna zabrana została z piekarni, a dwie ze sklepów spożywczych. Na szczęście w jednym ze sklepów był monitoring, dzięki czemu udało się sprawdzić, kto był sprawcą kradzieży.

Nagranie zarejestrowało, jak mężczyzna podchodzi do lady i zabiera z niej puszkę, a następnie ucieka. Winny został złapany w środę przez policję, a w czwartek usłyszał zarzuty. Policja ustaliła, że odpowiada on za trzy kradzieże. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W puszkach znajdowały się pieniądze na Leczenie Laury. Dziewczynka choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzina musi zebrać aż dziewięć milionów złotych, a jej wrogiem jest czas, którego zostało nie wiele.

Mama zostawiła w salonie ukrytą kamerę. Na nagraniu zobaczyła coś, czego się nie spodziewałaMama zostawiła w salonie ukrytą kamerę. Na nagraniu zobaczyła coś, czego się nie spodziewałaCzytaj dalej

Pilna pomoc dla Laury

SMA to rzadka choroba, podczas której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Prowadzi ona do osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności - do częściowego albo całkowitego paraliżu.

Choroba dotyka zazwyczaj w najmłodszych latach. Do momentu wprowadzenia nowoczesnych metod opieki oddechowej i leczenia farmakologicznego, SMA była najczęstszą genetyczną przyczyną śmierci dzieci do drugiego roku życia. Na szczęście rok temu w Polsce wprowadzono nowoczesne leczenie choroby. Sprawił to, iż SMA nie jest już śmiertelna.

Lek może zostać podany Laurze, gdy będzie ważyła maksymalnie 13 kg. Aktualnie dziewczynka waży 10 kg. Zostało niewiele czasu na ratunek dla dziecka, dlatego rodzice proszą o pomoc.

Zabierając tę puszkę ze sklepu, odbiera się nam nadzieję na to, że nasza córka będzie mogła w przyszłości chodzić. W człowieku aż się krew gotuje, że dochodzi do takich sytuacji. Ludzie okradają nasze dziecko z szansy na lepsze życie - wyznał w rozmowie z TVN tata dziewczynki.

Czas mija nieubłaganie, a z każdym kolejnym dniem ruchy Laury są coraz słabsze. Małżeństwo stara się nie tracić nadziei, że jeszcze wszystko skończy się dobrze. Niżej znajdziecie link do zbiórki na Siepomaga.pl Więcej informacji na temat losów Laury można zobaczyć na Facebook/ Nadzieja dla Laury STOP SMA.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TVN24.pl; FSMA.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News