Dzieci
Pxhere/ (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 30 Grudnia 2020

Jak dostać 1500 zł na dofinansowanie na komputer dla dziecka? Pozostał tylko jeden dzień

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 roku przyjmuje wnioski o 1500 zł na wsparcie zakupu komputera dla dziecka. Ważne by wniosek wpłynął do 30 grudnia, ponieważ o dotrzymaniu terminu decyduje data jego dostarczenia. To wystarczy, by rolnik mógł otrzymać pieniądze na zakup komputera, Kryteria są surowe.

Jeśli rodzice zakupią dziecku komputer pomiędzy 10 grudnia 2020 a 31 marca 2021 roku, to Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może zwrócić im 1500 zł.

O dotrzymaniu terminu decyduje data jego dostarczenia, która mija dzisiaj.

Kto może otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu elektronicznego?

Powiatowe oddziały ARMiR tylko do 30 grudnia przyjmują dokumenty niezbędne do otrzymania dofinansowania na zakup sprzętu elektronicznego. Warto pamiętać, że 1500 zł to limit na rodzinę, a nie na dziecko.

Dofinansowanie można otrzymać na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - czytamy na stronie Gov.

W 2021 roku poszerzy się lista obowiązkowych szczepień dla dzieci. Czy będą darmowe?W 2021 roku poszerzy się lista obowiązkowych szczepień dla dzieci. Czy będą darmowe?Czytaj dalej

Do 29 grudnia 2020 r. do ARiMR wpłynęło ponad 23 tys. wniosków. Rodzic musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Pomoc przysługuje rodzinom, w których:

  • przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych;
  • jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • dochód na jedną osobę nie przekracza 1200 zł na miesiąc.

Kto może skorzystać z dotacji?

Z dotacji może skorzystać tylko taka rodzina, która w ciągu ostatnich trzech lat nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych, lub od organizacji pozarządowych. Do wniosku trzeba dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r. - można złożyć do 15 stycznia;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r. - można złożyć do 15 stycznia;
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego, ale tylko w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, lecz nie wcześniej niż od 10 do 12.2020 r.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Arimr.gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News