portalparentingowy.pl
Dziecko odzyskało słuch

screen youtube.com/ViralHog

Dzięki specjalnemu implantowi chłopiec odzyskał słuch

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Słuch jest jednym z naszych podstawowych zmysłów. Niestety nawet bardzo małe dzieci mogą cierpieć z powodu jego zaburzeń lub całkowitej głuchoty. W takiej sytuacji pomocny może się okazać specjalny implant. Dzięki niemu chłopiec mógł pierwsz

Słuch dziecka rozwija się jeszcze w czasie ciąży. Wiele mam nawet puszcza swoim nienarodzonym jeszcze dzieciom muzykę, co potrafi je nawet uspokajać. Co więcej, jeszcze przed porodem, dziecko ma możliwość słyszenia głosu zarówno swojej mamy, jak i osób z jej otoczenia. Maluch także słyszy bicie serca mamy, przez co ułożenie go na piersi może sprawić, że dziecko się uspokoi, ponieważ przypomina mu to dźwięki słyszane w trakcie ciąży.

Niestety w trakcie formowania elementów odpowiedzialnych w organizmie za zmysł słuchu może dojść do nieprawidłowości, które częściowo lub całkowicie odbierają mu zdolność słyszenia. W przypadku utraty częściowej można zastosować specjalne aparaty, które wzmacniają dźwięki z otoczenia. Jednak prawdziwym przełomem było wynalezienie implantu ślimakowego.

Dziecko po raz pierwszy słyszy swoją mamę

Na omawianym nagraniu widzimy chłopca, który ma wszczepiony właśnie taki implant. Sprawia on, że osoby, które wcześniej były całkowicie głuche, mogą zacząć słyszeć. Już na samym początku filmu widać na twarzy chłopca zaciekawienie, po tym, jak dwie zabawki uderzyły o siebie.

Jednak po chwili, terapeutka stojąca za maluchem zaczęła nucić piosenkę. Kiedy dziecko usłyszało zupełnie nowy dźwięk, natychmiast odwróciło się w stronę, skąd ów dźwięk pochodził. Po twarzy dziecka widać, że jest jednocześnie zaciekawione nowymi doświadczeniami, ale też szczęśliwe, ponieważ na jego twarzy pojawia się szeroki uśmiech.

Również mama chłopca nie mogła powstrzymać swojej radości i gdy tylko dostrzegła, że jej synek nareszcie słyszy, wydała z siebie okrzyk zachwytu. Na jej twarzy także pojawił się szeroki uśmiech przepełniony szczęściem, że jej dziecko może poznawać świat tak jak inne dzieci. Internauci, którzy obejrzeli nagranie, również nie kryli swojego zachwytu.

 - O mój boże, jakie to urocze - pisze jedna z internautek.

 - Awwww! Jak słodko! Teraz moje oczy łzawią! - czytamy.

Faktycznie ciężko powstrzymać się od łez patrząc na to, jak dziecko odzyskuje kawałek świata, który w tak młodym wieku został mu odebrany.

Warto wspomnieć, że problemy ze słuchem u dziecka można zaobserwować już niedługo po jego narodzinach. Zdrowy malec powinien się odwracać do źródła dźwięku, natomiast jeżeli tego nie robi, to może oznaczać problemy właśnie z tym zmysłem. Fakt, że człowiek posiada dwoje uszu, sprawia, że nie mamy problemu z ocenieniem, z której strony dochodzi i po trafią to nawet małe dzieci. Dlatego zaburzenia w ustalaniu kierunku, z którego pochodzi dźwięk, może właśnie wskazywać na problemy ze słuchem.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Mama zrobiła swojej córce manicure

  • Dziewczynka jest oczarowana śpiewem mamy

  • Dlaczego lepiej nie podawać dziecku jajeczek wielkanocnych?

źródło: Youtube.com

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Niemowlę

Czy dziecko może być uczulone na mleko matki? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Niemowlę

Czy niemowlę może odczuwać żałobę? Lista objawów

Czytaj więcej >

Niemowlę

Niebezpieczne wydarzenie podczas chrztu dziecka

Czytaj więcej >
Imię dla dziewczynki

Niemowlę

Nadała córce niepolskie imię. Przykre, wyśmiali ją "oryginalnie, ale nadal żenująco"

Czytaj więcej >
Kiedy chrzcić dziecko

Niemowlę

Kiedy najlepiej ochrzcić dziecko?

Czytaj więcej >
Jak ubierać niemowlę latem?

Niemowlę

Jak ubierać niemowlę w upalne dni?

Czytaj więcej >