Dziewczynka potrzebuje pomocy
siepomaga.pl
Weronika Wasiak - 7 Grudnia 2020

Trwa dramatyczna walka z czasem. Każdy dzień oznacza dla małej Laury wielki ból, rodzina prosi o pomoc

19-miesięczna dziewczynka pilnie potrzebuje pomocy. Laura zachorowała na możliwie najgorszą chorobę, a jedyny lek, który jest w stanie jej pomóc, jest najdroższym na świecie. Dramatyczny apel rodziny.

Mała dziewczynka cierpi każdego dnia. Trwa zbiórka pieniędzy, a by lekarze mogli podjąć leczenie, niezbędna jest cała suma. Rodzice Laury rozkładają ręce, choć starają się nie tracić nadziei na szczęśliwy finał.

19-miesięczna dziewczynka cierpi każdego dnia

Laura Paczuła ma niespełna dwa latka, a dostarczyła w życiu tak wiele bólu. W pierwszych miesiącach dziewczynka rozwijała się prawidłowo, ale po niedługim czasie rodzice, którzy są lekarzami, zaczęli zauważać pierwsze niepokojące objawy.

Zobacz także: Właśnie wydano ostrzeżenie dla dziewięciu województw

Jak jednak wynika z opisu zbiórki utworzonej na stronie Siepomaga.pl, minęło wiele czasu, nim została postawiona właściwa diagnoza, ponieważ występujące u Laury symptomy wskazywały na wiele innych chorób. Ostatecznie rodzina usłyszała wyrok - SMA TYPU 2.

Zmarło 8-miesięczne dziecko. Krzywda wyrządzona dziecku nie mieści się w głowieZmarło 8-miesięczne dziecko. Krzywda wyrządzona dziecku nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Wszystkiemu winna jest nieuleczalna choroba: SMA typ 2. Rdzeniowy zanik mięśni, który stopniowo odbiera siły. Sprawia, że własne ciało staje się wrogiem. Przekreśla przyszłość - czytamy w opisie zbiórki.

Zobacz także: Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo

Każdego dnia Laura doświadcza niewyobrażalnego cierpienia. Zamiast poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy, ona spędza czas na wyczerpujących rehabilitacjach. Jedyną szansą dla dziewczynki jest kosztowne leczenie.

Tylko najdroższy lek może ą uratować

Rodzice Laury są przerażeni - każdego dnia choroba postępuje, a ich mała córeczka staje się coraz słabsza. By uratować Laurę, konieczne jest leczenie, na które potrzeba aż 9 milionów złotych.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Czasem brakuje słów, by opisać rozmiary tragedii, która nas dotknęła. Kiedy wybieraliśmy zawód, byliśmy pewni, że uda nam się uratować wiele żyć. Teraz los jakby z nas zakpił, zrobił nam przerażającego psikusa. Bo para rodziców lekarzy nie może pomóc swojej długo wyczekiwanej córeczce. Świadomość tego, że choroba każdego dnia będzie bezpowrotnie odbierać Laurze siły, jest dla nas paraliżująca - czytamy w opisie.

Dotychczas rodzinie udało się zgromadzić blisko 2 miliony, ale to wciąż za mało, bo aby rozpocząć procedurę, konieczne jest zebranie całej sumy. Każda wpłacona złotówka ma ogromne znaczenie.

Czas mija jednak nieubłaganie, ponieważ z każdym klejnym dniem ruchy Laury są coraz słabsze. Małżeństwo stara się jednak nie tracić nadziei, że jeszcze wszystko skończy się dobrze. Niżej znajdziecie link do zbiórki na Siepomaga.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Siepomaga

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News