Dziewczynka z sercem poza klatką piersiową
facebook.com / Virsaviya Warrior
Weronika Wasiak - 12 Stycznia 2021

Urodziła się z bardzo rzadką wadą rozwojową. 11-latka ma serce poza klatką piersiową

Dziewczynka ze zdjęcia urodziła się z bardzo rzadką wadą. Jej serduszko bije poza klatką piersiową. Dziś ma 11 lat i chętnie dzieli się swoimi zdjęciami w sieci.

11-letnia dziewczynka stała się ogromną motywacją dla tysięcy osób. Chociaż od urodzenia zmaga się z uporczywym schorzeniem, nie pozwala, by jakiekolwiek przeciwności losu wpłynęły na jej codzienne życie.

Dziewczynka żyje z sercem poza klatką piersiową

Gdy Virsaviya Borun-Goncharova przyszła na świat, lekarze zaniemówili, a świeżo upieczonym rodzicom nogi ugięły się z wrażenia. W czasie ciąży jej klatka piersiowa i mięśnie brzucha nie uformowały się prawidłowo, dlatego dziewczynka urodziła się z sercem poza klatką piersiową.

Niedługo przed rozwiązaniem pani Dari usłyszała od lekarzy, że jej maleńka córeczka umrze jeszcze w trakcie ciąży lub krótko po porodzie. Los miał jednak zupełnie inny dla niej plan, dlatego dziś Virsaviya może cieszyć się życiem jako aktywna 11-latka.

Lekarze powiedzieli mi, że moja córka umrze. Ona naprawdę jest cudem i kocham taką, jaka jest. Jest absolutnie wyjątkowa. Jest jedną na milion - mówiła pani Dari, mama dziewczynki.

Ksiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachKsiądz uczy fizyki w jednym z polskich miast. Rodzice wyjawili, co dzieci robią na lekcjachCzytaj dalej

Jak opisuje Wirtualna Polska, dziewczynka cierpi na schorzenie zwane pentalogią Cantrella, które dotyka tylko około jednego na milion żywych urodzeń i nie powoduje bólu. Wskutek wady, serce jest odsłonięte i znajduje się tuż pod powierzchnią skóry. Każdego dnia Virsaviya musi uważać, by nie uderzyć się w klatkę piersiową, ponieważ może to okazać się dla niej nawet śmiertelnie niebezpieczne. Dziewczynka nosi więc specjalną kamizelkę, która chroni ją przed wszelkiego rodzaju urazami.

Mam nadzieję, że nigdy nie dowiemy się, jak bardzo jest bezbronna - mówiła jej mama.

Stara się wieść normalne życie

Dziś Virsaviya ma 11 lat i stara się wieść normalne życie, jak jej rówieśnicy. Młodszy brat, jak przyznała sama pani Dari, jest zafascynowany wadą siostry i uważa jej serduszko za magiczne. Na publikowanych przez mamę Virsavii na Facebooku filmach i nagraniach nierzadko widać, jak chłopiec przytula się do dziewczynki.

Uważa, że jej serce jest magiczne. Po prostu przytula się do Virsavii, aby poczuć, jak jej serce bije na jego skórze. Pięknie się to ogląda - dodaje kobieta.

Sama 11-latka przyznaje natomiast, że jest świadoma stanu swojego zdrowia, ale stara się robić wszystko, by móc cieszyć się życiem. Od lat udaje się jej pokonywać przeciwności.

Czasami może to być trudne, kiedy mam niski poziom tlenu i czuję zawroty głowy. Uwielbiam być aktywna. Miniony rok był nudny, ponieważ nie mogliśmy nigdzie pojechać ani nic zrobić, ale spędzanie czasu z moim bratem było miłe - mówiła Virsaviya - Moje serce jest inne, ale dzięki temu jestem wyjątkowa i kocham to - dodała.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Wirtualna Polska, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News