świeczka
Unsplash.com/ David Tomaseti/ CC0 Domena publiczna
Jessika Piechocka - 21 Listopada 2020

Zmarła dziewięciolatka. Miała koronawirusa

21 listopada zmarła dziewięciolatka zakażana koronawirusem, miała choroby współistniejące. Smutna informacja została przekazana, przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.

Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. W Polsce zmarło już 13 288 osób chorych na COVID-19. Tylko w sobotę 21.11 resort poinformował o 574 zgonach.

W Lubleskiem zmarło dziewięcioletnie dziecko zarażona koronawirusem. Dziewczynka pochodziła z powiatu krasnostawskiego. Miała choroby współistniejące.

Zmarło dziewięcioletnie dziecko

Lubelski sanepid w sobotę 21.11 poinformował o śmierci 43 osób, które były zarażone koronawirusem. Wśród tych osób znalazła się dziewięcioletnia dziewczynka, która miała również inne choroby.

Pozostałe zmarłe osoby miały od 57 do 94 lat, prawie wszystkie również miały choroby współistniejące.

Rzeczniczka lubelskiego Sanepidu, Katarzyna Wnuk, poinformowała, że sanepid nie może udzielić szczegółowych informacji o zmarłych.

"W Lubelskiem potwierdzono 1600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2" - poinformowała w sobotę rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Zalecenia GIS - koronawirus

Na stronie GIS możemy zapoznać się z informacjami, co zrobić jeżeli mieliśmy kontakt z osobą, która ma koronawirusa.

Jeżeli miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, przede wszystkim ustal, czy kontakt był bliski, czy przelotny.

Kiedy uważasz, że kontakt nie był bliski, przypomnij sobie, w jakiej sytuacji miałeś styczność z chorą osobą.

"Jeśli spotkanie było przelotne, z odległości większej niż 2 metry, ryzyko zakażenia jest niewielkie. W takim przypadku obserwuj swój stan zdrowia, dbaj o siebie i zachowuj się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Nie musisz poddawać się kwarantannie" - informuje GIS.

Jeżeli natomiast kontakt był bliższy niż 2 metry i dłuższy niż 15 minut lub nastąpił kontakt fizyczny, należy zgłosić się do sanepidu.

"Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.gov.pl/koronawirus w zakładce Kontakt" - informuje GIS.

Źródło: Interia.pl; Gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News