portalparentingowy.pl

Imiona, które przynoszą szczęście. Oto lista imion posiadających wyjątkową moc

23 Marca 2022

Udostępnij:

Niektórzy rodzice, wybierając imię dla swojego dziecka, kierują się jego znaczeniem. Przedstawiamy te, które oznaczają m.in. szczęście.

Slajd 1 z 10

Edmund

Niektórzy uważają, że to imię angielskiego pochodzenia przynosi szczęście, ponieważ tak nazywali się królowie i święci. Znaczenie imienia to "zapewniający opiekę" lub "ten, który broni dobra".

Slajd 2 z 10

Feliks

Jedno ze znaczeń tego imienia to szczęśliwy, a więc może nazywając w ten sposób syna, naprawdę wywróżymy mu szczęśliwe życie?

Slajd 3 z 10

Ryszard

To imię pochodzenia germańskiego, które wywodzi się od słów oznaczających "ten, który jest potężny i bogaty".

Slajd 4 z 10

Aleksander

To imię pochodzenia greckiego, które oznacza "obrońca ludzi". Wywodzi się od słów alekso, co oznacza „bronię” i andros, co oznacza „człowiek”.

Slajd 5 z 10

Jerzy

To niepozorne imię oznaczające "pracownika ziemnego", "rolnika" według badań nosi wiele osób, które osiągnęły w życiu sukces.

Slajd 6 z 10

Edyta

Imię to wywodzi się z języka starogermańskiego i oznacza "tę, która walczy o dobrobyt, bogactwo". Niektórzy uważają, że imię ma znaczenie, a takie wróży dziewczynce życie w szczęściu i dobrobycie.

Slajd 7 z 10

Olga

To imię jest polskim odpowiednikiem ruskiego imienia Helga, które wywodzi się od słowa "heil", oznaczającego "cieszący się pomyślnością, szczęśliwy".

Slajd 8 z 10

Beata

To imię ma pochodzenie łacińskie i wywodzi się od słowa, które oznacza „szczęśliwy”, „błogosławiony”.

Slajd 9 z 10

Faustyna

Imię to jest w Polsce bardzo rzadkie i głównie kojarzy się ze św. Faustyną, ale mało kto wie, jakie jest jego znaczenie. Ma ono pochodzenie łacińskie i oznacza „ta, która jest szczęśliwa”.

Slajd 10 z 10

Felicja

To imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa „felix”, które oznacza „szczęśliwa, łaskawa”.

fot. unsplash.com/Henrikke Due

4 dziwne zachowania dzieci. Jedno szczególnie powinno zaniepokoić rodziców

Istnieje kilka zachowań dzieci, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość dziwne. Które z nich powinny zwrócić uwagę rodziców?

Zobacz nastepną galerię >