portalparentingowy.pl

Ranking gigantycznych noworodków. Rekordzista urodził się tak ogromny, że można złapać się za głowę

23 Marca 2022

Udostępnij:

Fot. Pixabay.com

Większość zdrowych noworodków waży od 2,8 kg do 3,8 kg. Zdarzają się jednak wyjątkowe przypadki, kiedy to nowo narodzone dzieci ważą znacznie więcej! Rodzą się oczywiście także bardzo małe dzieci, które coraz częściej przeżywaj dzięki postępowi medycyny.

Slajd 1 z 4

Największy noworodek ważył ponad 10 kilo!

Największe dziecko na świecie urodziło się w 1995 roku we Włoszech na Półwyspie Apenińskim. Chłopiec w dniu narodzin ważył aż 10,2 kg. Mimo dużej wagi dziecko rozwijało się prawidłowo.

Slajd 2 z 4

Rekordzista w USA

Ali Medlock to największy noworodek urodzony w USA. Urodził się w szpitalu w Arlington w amerykańskim stanie Teksas. Chłopiec przyszedł na świat z wagą 6,72 kg i mierzył 55 cm! Podobno rodzice dziecka spodziewali się, że ich syn będzie sporym bobasem, ponieważ jego starsza siostra także nie była drobna. Urodziła się z wagą ponad 4 kg.

Slajd 3 z 4

Polski rekordzista to Pawełek ze Słupska

Największym noworodkiem urodzonym w Polsce jest Pawełek, który przyszedł na świat w szpitalu w Słupsku. Polski rekordzista mierzył 60 cm i ważył 5270 g. Chłopiec został urodzony drogą naturalną i otrzymał 10 punktów w skali Apgar.

Slajd 4 z 4

Najmniejszy noworodek

Za najmniejszego noworodka, którego udało się uratować oficjalnie uznaje się dziewczynkę o imieniu Saybie. Dziecko urodziło się w 2018 roku w szpitalu w San Diego. Saybie przyszła na świat w 23. tygodniu i ważyła zaledwie 245 kilogramów.

dieta: w ciąży

Pod żadnym pozorem ich nie jedz. Lista produktów zakazanych w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Dieta gra w nim niezwykle ważną rolę. Jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ponadto ma duży wpływ na samopoczucie matki. Dowiedz się, jakiego jedzenia unikać w tym wyjątkowym okresie.

Zobacz nastepną galerię >