portalparentingowy.pl > Galerie > Ranking gigantycznych noworodków. Rekordzista urodził się tak ogromny, że można złapać się za głowę
23.03.2022 04:30

Ranking gigantycznych noworodków. Rekordzista urodził się tak ogromny, że można złapać się za głowę

Większość zdrowych noworodków waży od 2,8 kg do 3,8 kg. Zdarzają się jednak wyjątkowe przypadki, kiedy to nowo narodzone dzieci ważą znacznie więcej! Rodzą się oczywiście także bardzo małe dzieci, które coraz częściej przeżywaj dzięki postępowi medycyny.

Noworodek
Fot. Pixabay.com

Slajd 1 z 4

noworodeczek

Ali Medlock to największy noworodek urodzony w USA. Urodził się w szpitalu w Arlington w amerykańskim stanie Teksas. Chłopiec przyszedł na świat z wagą 6,72 kg i mierzył 55 cm! Podobno rodzice dziecka spodziewali się, że ich syn będzie sporym bobasem, ponieważ jego starsza siostra także nie była drobna. Urodziła się z wagą ponad 4 kg.

Slajd 2 z 4

Zdjęcie ilustracyjne

Największe dziecko na świecie urodziło się w 1995 roku we Włoszech na Półwyspie Apenińskim. Chłopiec w dniu narodzin ważył aż 10,2 kg. Mimo dużej wagi dziecko rozwijało się prawidłowo.

Slajd 3 z 4

Maluszek

Za najmniejszego noworodka, którego udało się uratować oficjalnie uznaje się dziewczynkę o imieniu Saybie. Dziecko urodziło się w 2018 roku w szpitalu w San Diego. Saybie przyszła na świat w 23. tygodniu i ważyła zaledwie 245 kilogramów.

Slajd 4 z 4

Poród

Największym noworodkiem urodzonym w Polsce jest Pawełek, który przyszedł na świat w szpitalu w Słupsku. Polski rekordzista mierzył 60 cm i ważył 5270 g. Chłopiec został urodzony drogą naturalną i otrzymał 10 punktów w skali Apgar.

Tagi: