portalparentingowy.pl
Prezenty na chrzest

unsplash.com/Michal Bar Haim

Jakie prezenty na chrzest?

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Jeszcze nim dziecko przychodzi na świat, przyszli rodzice są zasypywani przez najbliższych prezentami dla maluszka. Tuż po narodzinach okazji do obdarowywania bobasa jest jeszcze więcej, a największy kłopot w wyborze odpowiedniego prezentu sprawia krewnym chrzest. Wielu nie wie, co będzie najlepszym pomysłem. Podpowiadamy, na co warto się zdecydować.

Zostaliście zaproszeni na chrzest i nie wiecie, co podarować bobasowi? Portal edziecko.pl stworzył listę wartych uwagi prezentów zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Jaki prezent na chrzest?

Krótko rzecz ujmując, jeśli chodzi o chrzest i wybór prezentu, płeć dziecka nie ma dużego znaczenia, a wiele przedmiotów będzie odpowiednich dla chłopca i dziewczynki.

Najczęściej goście stawiają na zakup:

  • medaliki, łańcuszki, różańce, obrazki,

  • książki, albumy, biblie,

  • pieniądze,

  • przydatne akcesoria, jak np. foteliki, wózki, łóżeczka itp.

Prezenty personalizowane

Jeśli jednak chcesz postawić na oryginalność, a nawet spersonalizować prezent dla bobasa, warto zdecydować się na grawer lub naszywkę z imieniem czy też inicjałami.

Może to być np. komplet pościeli z naszytymi inicjałami czy łańcuszek z grawerem. W zależności od wieku dziecka, dobrym pomysłem mogą być akcesoria przydatne w danym okresie dorastania, jak np. pierwszy zestaw sztućców i naczyń do jedzenia, przystosowany dla maluchów.

Przydatnym prezentem może być również chodzik czy pierwszy rowerek, na którym dziecko mogłoby odpychać się nóżkami. Coraz popularniejsze stają się również baseny z kolorowymi kolkami czy zabawki edukacyjne.

Prezentem na chrzest mogą być również pierwsze buciki, np. z naszytym imieniem, które później rodzice będą mogli zachować na pamiątkę. Możliwości jest wiele, a każdy z prezentów będzie odpowiedni zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Po otrzymaniu zaproszenia na uroczystość warto jednak skonsultować się z rodzicami i zapytać, jakich oni życzyliby sobie podarunków dla pociechy.

Podobne artykuły

Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >
Ferdek żaba i jego muchy

Dziecko

Książka „Ferdek Żaba i jego muchy” po prostu musi znaleźć się w każdym domu

Czytaj więcej >