Kobieta nie żyje
unsplash.com / Melnychuk Nataliya (CC0 Domena Publiczna)
Weronika Wasiak - 11 Grudnia 2020

U ciężarnej potwierdzono COVID-19 i brak innych chorób, zmarła krótko po porodzie. Trwa walka o życie dziecka

Młoda kobieta zmarła krótko po porodzie. Przez cały okres ciąży czuła się dobrze, ale niedługo przed rozwiązaniem potwierdzono u niej zarażenie COVID-19. Jej stan gwałtownie zaczął się pogarszać. Trwa walka o życie dziecka.

36-letnia kobieta nigdy nie zmagała się z poważniejszymi chorobami. Gdy dowiedziała się, że doszło u niej do zarażenia koronawirusem, była pewna, że uda jej się bezproblemowo przejść chorobę. Mimo że nie cierpiała na inne problemy zdrowotne, zmarła.

Młoda kobieta zaraziła się koronawirusem

Jak opisuje TVP Info, cała ciąża 36-latki ze Strzelec Opolskich przebiegała pomyślnie - dziecko rozwijało się prawidłowo, a i przyszła mama nie skarżyła się na żadne dolegliwości. Kiedy była już w 32. tygodniu, potwierdzono u niej zarażenie koronawirusem

Stan zdrowia młodej mamy gwałtownie zaczął się pogarszać. Kobieta w końcu trafiła do szpitala, gdzie poinformowała lekarzy, by w razie konieczności ratowali jej dziecko poprzez cesarskie cięcie.

Już następnego dnia specjaliści przeprowadzili zabieg. Na świat przyszła maleńka dziewczynka, która otrzymała zaledwie 7 punktów w skali Apgar.

Dziewczynka przyszła na świat w 32. tygodniu ciąży. Ważyła 1970 gramów i otrzymała 7 punktów w skali APGAR - poinformował dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Trwa walka o życie dziecka

Niestety, krótko po zabiegu stan 36-latki pogorszył się jeszcze bardziej. Przez koronawirusa jej płuca były bardzo osłabione, dlatego, gdy doszło do zatrzymania krążenia, lekarze zdecydowali o przeszczepie płuc.

Natychmiast przewieziono ją do innej placówki, gdzie zmarła nim doszło do zabiegu. Jak podaje TVP Info, kobieta nie miała żadnych chorób współistniejących.

Tymczasem specjaliści z Opola rozpoczęli walkę o życie dziecka. Maleństwo przyszło na świat w 32. tygodniu i ważyło niespełna 2 kg. 36-latka osierociła łącznie dwoje dzieci.

Noworodek został przekazany do szpitala w Opolu, matka trafiła na oddział intensywnej terapii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu – poinformował dr Jacek Mazur, cytowany przez TVP Info.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News