Księżna Diana, tajemnica
EAST NEWS / Rex Features
Weronika Wasiak - 22 Listopada 2020

Matka księżnej Diany musiała oddać córkę. Bolesne fakty ujrzały światło dzienne

Księżna Diana latami cierpiała z powodu tego, co spotkało ją w dzieciństwie. Z dnia na dzień matka musiała ją oddać. Później ich relacje były coraz gorsze.

Gdy księżna Diana pojawiła się na królewskim dworze, świat oszalał. Momentalnie zjednała wokół siebie miliony sympatyków, którzy każdego dnia bacznie obserwowali jej życie. Niestety nie było usłane różami.

Spencer przeszła wiele, a jej koszmar rozpoczął się jeszcze, gdy była małą dziewczynką.

Matka księżnej Diany musiała ją oddać

Jak przypomina Plejada, matka księżnej Diany, Frances Ruth, 1 czerwca 1954 roku poślubiła Johna Spencera, wicehrabiego Althorp, z którym doczekała się pięciorga dzieci. Pierwszy syn pary zmarł jednak dziesięć godzin po porodzie.

Gdy na świat przyszła Diana, małżonkowie wychowywali już dwie córki. Niemałym rozczarowaniem były dla nich narodziny córki, bowiem niekrycie pragnęli syna, dziedzica tytułu szlacheckiego. Trzy lata po narodzinach Diany Spencerowie doczekali się chłopca, ale i to nie ocaliło małżeństwa.

Kiedy przyszła księżna Walii miała zaledwie osiem lat, między jej rodzicami doszło do rozwodu - matka zabrała ją ze sobą i wraz z kochankiem wyprowadzili się do Londynu. Nieco później, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Diana postanowiła odwiedzić ojca i rodzeństwo, a wtedy dowiedziała się, że do matki już nie wróci.

Frances przegrała bowiem sądową walkę z byłym małżonkiem o prawa rodzicielskie i musiała niezwłocznie oddać mu córkę. Od tego momentu Diana rzadko widywała matkę, a ich relacja stawała się coraz gorsza.

Księżna Diana mocno przeżyła spór z matką

Gdy między księciem Karolem a Dianą doszło do zaręczyn, ta zwróciła się do matki z prośbą o pomoc w przygotowaniu ślubu. Niestety, ich relacja, zamiast się polepszyć, stała się wręcz dramatyczna.

"Moja mama strasznie zawiodła mnie podczas ślubu. Później nie rozmawiałam z nią przez trzy lub cztery lata. Doprowadziła mnie do szaleństwa" - ujawniła swego czasu Diana, cytowana przez Plejadę.

Z przytaczanych przez tabloid informacji wynika, że księżna bardzo przeżywała złe stosunki z matką. Frances miała być też zazdrosna o uznanie na świecie, jakim cieszyła się jej córka.

Ich ostatnia rozmowa odbyła się na cztery miesiące przed tragicznym wypadkiem. Niestety, krótka rozmowa zakończyła się awanturą.

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News