Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Magia świątecznych prezentów. Jak wybrać idealny podarunek dla malucha?
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 29.11.2023 15:18

Magia świątecznych prezentów. Jak wybrać idealny podarunek dla malucha?

zabawki Fisher Price
Fot. Materiały partnera

Święta to wyjątkowy czas, odmienny od codzienności. Dzieci, swoim śmiechem i swoją szczerością, dodają magii temu wyjątkowemu okresowi, sprawiając, że jest jeszcze bardziej niezwykły. Podczas świąt wiele rzeczy dzieje dla maluchów po raz pierwszy: ubieranie choinki, próbowanie wigilijnych potraw i oczywiście – rozpakowywanie prezentów! Pięknie opakowane przyciągają uwagę szkrabów i wywołują ekscytację. Co znajduje się w środku? Fisher-Price zadbało o to, aby świąteczne podarunki wywoływały radość i sprzyjały byciu razem.

Poszukiwanie prezentów dla maluchów to nie lada wyzwanie dla dorosłych. Z jednej strony rodzice, dziadkowie i wujkowie chcą zrobić wrażenie na szkrabach. Z drugiej strony dbają o to, aby prezenty nie tylko przynosiły zadowolenie, ale też wspierały rozwój maluchów i ich wyobraźnię. Przecież zabawki to nie tylko źródło radości, ale też narzędzie do rozwijania umiejętności dzieci i stwarzania okazji do bycia razem.

Obdarzanie najmłodszych zabawkami i wspólne spędzanie czasu w trakcie świąt pozwala tworzyć maluchom miłe wspomnienia, które będą im towarzyszyć przez całe życie. A jakie znaczenie dla dorosłych ma obdarowywanie dzieci? – Rodzic szukający pomysłów na prezent poświęca swój czas i swoje zaangażowanie, aby poznać ukryte czasem marzenia dziecka. 

Nie dość, że obdarowując dziecko, wprowadza siebie w pozytywny stan emocjonalny, to na dodatek ma możliwość  - poprzez odpowiedni wybór prezentów – pobudzać rozwój dziecka i kształtować jego zdolności – podkreśla psycholożka dziecięca, Aleksandra Piotrowska. Warto zatem docenić rolę obdarowywania w święta i wykorzystać możliwości, jakie prezenty stwarzają. 

Czym Ty obdarujesz maluchy w nadchodzące święta? Fisher-Price ma dla Ciebie propozycje, które sprawią, że świąteczne chwile będą wyjątkowe i ekscytujące dla całej rodziny. 

Zabawki dla dzieci w wieku od 0 do 6 mscy:

Wydra Usypianka – Przytulanka Oddychający Uspokajacz to doskonała zabawka na prezent dla najmłodszych. Ta pluszowa zabawka już od pierwszych dni życia maluszka pomaga mu się uspokoić i zasnąć. Wydra wprowadza przytulną atmosferę, dzięki temu, że jej mięciutki brzuszek rytmicznie unosi się i opada jak podczas oddychania, a delikatne światełko i łagodna muzyka sprzyjają wyciszeniu. Podczas świątecznych spotkań wyderka pomoże maluszkowi poczuć się bezpiecznie w gronie dalszej rodziny. 

Wyderka FPFXC66HI12 zdjęcie lifestylowe .jpg
Fot. Materiały partnera/Wydra Usypianka-Przytulanka

Miękkie pianinko „Baw się i kop” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Podświetlane klawisze i duże kontrastowe wzory pomagają rozwijać wzrok malucha. Szeleszczący panel i przyjemne, wesołe dźwięki dbają o rozwój słuchu dziecka. Na pianinku znajdują się 4 klawisze, które pociecha może aktywować kopnięciami nóżek i uruchamiać tym samym światełka i muzykę. To doskonały prezent dla małych muzyków. 

Pianinko HND54_Enhanced_A+zdjęcie lifestyloweUS.jpg
 Fot. Materiały partnera/Miękkie Pianinko “Baw się i kop”

Muzyczny Pingwinek Kiwaczek to wesoły kompan, który „rośnie” z dzieckiem od zabawy na brzuszku po zabawę na siedząco. Pomaga wprowadzać zasadę przyczyny i skutku, bo reaguje na dotyk maluszka machaniem skrzydełek i muzyką. Szkrab szybko się uczy, jak wprowadzić Pingwinka w ruch, więc chętnie przewraca się na brzuszek, aby uruchamiać radosne dźwięki. Ten miły towarzysz z pewnością stworzy okazję do wspólnej, rodzinnej zabawy podczas świąt. 

pingwinek.jpg
Fot. Materiały partnera/Muzyczny Pingwinek Kiwaczek

Zabawki dla dzieci w wieku od 6 do 18 mscy:

Szczeniaczek Uczniaczek „Ucz się i śmiej” to interaktywny przyjaciel, dzięki któremu maluch uczy się pierwszych 100 słów: nazw części ciała, kolorów i kształtów, a także liczenia i alfabetu. Dobra jakość dźwięku i serdeczny głos lektora zachęcają dziecko do powtarzania, więc pociecha uczy się mówić poprawnie i wyraźnie. Szczeniaczek Uczniaczek umili nadchodzące święta ponad 75 piosenkami, dźwiękami i melodiami. 

Szczeniaczek-Uczniaczek-FPFPM71HI6-zdjęcie-lifestylowe.jpg
Fot. Materiały partnera/Szczeniaczek Uczniaczek “Ucz się i śmiej”

„Ucz się i śmiej” Muzyczny Stolik DJ-a to odpowiednia zabawka do ćwiczenia zręczności, siadania i wstawania. Stolik jest wyposażony w technologię Poziomów Nauki, która dostosowuje zabawę do etapu rozwoju dziecka i jego potrzeb. To zabawka, która pomoże rozkręcić prawdziwą, świąteczną imprezę! Niech maluch stanie za konsolą i poczuje się jak prawdziwy DJ. 

Stolik-DJa-FPHRB65HI4-zdjęcie-lifestylowe.jpg
 Fot. Materiały partnera/„Ucz się i śmiej” Muzyczny Stolik DJ-a 

Taneczna Gwiazda DJ-ka to interaktywna zabawka, która „ożywa” dzięki kolorowym światełkom i ponad 75 dźwiękom: melodiom, piosenkom i wypowiedziom. DJ-ka wprowadza maluchy w świat literek, liczenia i kolorów. Ta muzyczna zabawka ma specjalną sprężynkę, dzięki której podskakuje, zapraszając do aktywnej zabawy. Z Taneczną Gwiazdą w te święta będziecie tańczyć i skakać do wesołej muzyki. 

Taneczna-gwiazdka-FPHLM48HI1-zdjęcie-lifestylowe-.jpg
 Fot. Materiały partnera/Taneczna Gwiazda DJ-ka

Zabawki dla dzieci w wieku od 18 do 36 mscy:

Little People Edukacyjna Myjnia Samochodowa to interaktywna zabawka, która pozwala poczuć się dzieciom jak w prawdziwej myjni. Tutaj maluchy „zatankują”, „umyją” samochód, zrobią „przegląd”, a potem wyruszą po przygody! 2 figurki, narzędzia mechanika i autko sprzyjają wymyślaniu przez dzieci historii i odgrywaniu ciekawych ról. Podczas świąt zdecydujcie wspólnie, jak potoczy się zabawa. Myjnia to duży zestaw, który z pewnością zrobi wrażenie na maluchach. 

myjnia.jpg
 Fot. Materiały partnera/„Ucz się i śmiej” Muzyczny Stolik DJ-a 

Little People Muzyczna Farma Małego Odkrywcy: Dzięki temu zestawowi dzieci odkrywają tajemnice gospodarstwa i pomagają farmerowi troszczyć się o zwierzęta. Gdy mali gospodarze się bawią, piosenki i radosne dźwięki wprowadzają je w świat liczenia i odgłosów zwierząt. Zestaw zawiera 1 figurkę farmera, 4 figurki zwierzątek i 2 elementy „jedzenia”. To sprawia, że dzieci chętnie bawią się w odgrywanie ról. Jaki scenariusz wymyślicie wspólnie w te święta?

LP farmaFPGXR98HI1 zdjęcie lifestylowe.jpg
Fot. Materiały partnera/Little People Muzyczna Farma Małego Odkrywcy

Podaruj Pierwszą Radość z Fisher-Price

W nadchodzące Święta Bożego Narodzenia możesz zostać podwójnym Świętym Mikołajem. W jaki sposób? To proste! Weź udział w konkursie Podaruj Pierwszą Radość i wygrywaj nagrody, które będą wspaniałymi prezentami. Do wygrania 3x5000 zł na rodzinne wyjazdy i zestawy zabawek o wartości 750 zł. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.podaruj-radosc.pl. 
 

Materiał sponsorowany przez markę Fisher Price.

Podaruj Pierwszą Radość – świąteczny konkurs z Fisher-Price
Konkurs Fisher Price
Święta z maluchem to wyjątkowy, rodzinny czas, w którym wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy. Może w tym roku wzruszysz się, gdy Twoje dziecko postawi pierwsze kroki z Pieskiem „Raczkuj za mną”? A może będziesz śmiać się do łez, gdy po raz pierwszy zatańczy z dziadkiem do dźwięków Tanecznej Gwiazdy DJ-ki? Fisher-Price rozumie, że w święta każdy może zostać wspaniałym Świętym Mikołajem, dlatego zaprasza do konkursu Podaruj Pierwszą Radość. Do wygrania zestawy zabawek i gotówka - 3x5000 na rodzinne wyjazdy. Szczegóły kampanii na stronie www.podaruj-radosc.pl.
Czytaj dalej
10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej