Mama i dzieci
Instagram/ rosanna_davison
Jessika Piechocka - 12 Stycznia 2021

Mama wywołała kontrowersję, używając kosmetyku, aby odróżnić bliźniaki. Czy to bezpieczne?

Rosanna Davidson wywołała kontrowersje wśród internautów. Kobieta na Instagramie pochwaliła się, jak rozróżnia swoje dzieci. Stosuje do tego popularny kosmetyk.

Rozróżnianie bliźniaków nie jest łatwe. Mogą mieć z tym problemy nawet sami rodzice. Dlatego Rosanna Davidson wymyśliła sprytny sposób, aby odróżnić swoje dzieci. Metoda wywołała kontrowersję dotyczącą bezpieczeństwa maluchów.

Nietypowy pomysł mamy

Była miss świata, Rosanna Davidson na Instagramie pochwaliła się nietypową metodą rozróżnienia bliźniaków.

Mama trójki dzieci zdecydowała się użyć odrobiny lakieru do paznokci, aby rozróżnić maluchy. W poście wyjaśniła, że ​​podpatrzyła pomysł od innej mamy bliźniaków.

Kupiłam specjalny, wolny od toksyn, przyjazny dzieciom lakier do paznokci, który pomalowałbym na kilku palcach Hugo w tym bardzo pociągającym turkusowym kolorze - napisała do swoich 271 000 obserwujących Rosanna.

Które dziecko w tej rodzinie jest adoptowane? Wiele osób popełnia błądKtóre dziecko w tej rodzinie jest adoptowane? Wiele osób popełnia błądCzytaj dalej

Prawdopodobnie będzie się na mnie denerwował, gdy będzie starszy - dodała kobieta.

Rosanna i jej mąż Wes Quirke powitali swoich bliźniaków w listopadzie 2020 roku po walce z bezpłodnością. Ich starsze dziecko, córka Sophia, urodziła się z zastępczej matki w 2019 roku.

Internauci skrytykowali zachowanie mamy

Komentarze pod postem mamy były mieszane. Niektórzy obserwatorzy chwalili kobietą za nietypowy pomysł, a inni kwestionowali jego bezpieczeństwo.

Na myśl przychodzi jedno pytanie: czy lakier do paznokci jest, aby na pewno bezpieczny dla dzieci?

Pediatra dr ARVA Bhavnagarwala, ostrzega przed niebezpieczeństwem składników tradycyjnych lakierów do paznokci. Obejmują one między innymi: toluen, ftalan dibutylu, formaldehyd, żywicę formaldehydową i kamforę. Niemowlęta słyną z tego, że wkładają wszystko do ust, w tym palce, więc możliwe jest, że połkną te szkodliwe składniki.

W swoim poście Rosanna wyjaśniła, że ​​przed nałożeniem lakieru na paznokcie niemowlaków wybrała przyjazny dla dzieci lakier do paznokci. W związku z tym rodzice powinni upewnić się, że wybierają nietoksyczny produkt, jeśli będą używać lakieru do paznokci u swojego dziecka.

W przypadku jakichkolwiek pytań najlepiej skonsultować się z lekarzem. Odradzane jest jednak malowanie paznokci bardzo małym dzieciom.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TheMirror.co.uk; Babygaga.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News