Mama ostrzega przed popularnymi zabawkami
instagram.com / mama.chemik
Weronika Wasiak - 14 Stycznia 2021

Ekspertka ostrzega przed popularnymi zabawkami dla dzieci. Pokazała, co się w nich kryje, porażający widok

Mama chemik pokazała, co kryje się w popularnych zabawkach dla dzieci i zaapelowała do rodziców. Niewielu zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa.

Mama znana w sieci z częstego dzielenia się przydatnymi poradami dotyczącymi m.in. bezpieczeństwa łączenia konkretnych substancji podczas sprzątania czy użytkowania konkretnych produktów poraz kolejny zabrała głos. Chemiczka Sylwia Panek zwróciła uwagę rodziców na bardzo ważną rzecz.

Mama ostrzega rodziców

Sylwia Panek zamieściła na swoim Instagramie kolejny post, tym razem poświęcony popularnym zabawkom gumowym, którymi dzieci bawią się podczas kąpieli. Ekspertka zwróciła uwagę, że chodzi przede wszystkim o zabawki z otworami i dziurkami, do których dostaje się woda.

Niebezpieczeństwo czai się wszędzie! Nawet w takich niegroźnie wyglądających zabawkach do kąpieli. Jak to możliwe? Dziecko pobierając wodę do środka, pobiera również nieczystości z wanny/wanienki/miski, w której bierze kąpiel. Ściskając zabawkę, opróżnia ją, ale nigdy całkowicie - wyjaśniła chemiczka - W zabawce zostaje brud, martwy naskórek, czasami kawałki włosów - dodała.

Mama postanowiła przytoczyć i wyraźnie pokazać rodzicom, co dokładnie można znaleźć we wnętrzu takich zabawek. Opublikowała zdjęcie, na którym widać przeciętą zabawkę na pół.

Z ostatniej chwili: Zapadła ostateczna decyzja ws. nauki zdalnej i otwarcia szkółZ ostatniej chwili: Zapadła ostateczna decyzja ws. nauki zdalnej i otwarcia szkółCzytaj dalej

Wilgoć sprzyja namnażaniu drobnoustrojów. Nie wierzycie? Na trzecim zdjęciu widzicie rozciętą zabawkę, która używana była zaledwie przez dwa miesiące. A jeśli taki widok nie zrobił na Was wrażenia to wygooglujcie sobie hasło "trupia pleśń w zabawkach". Uważajcie też na gryzaki z dziurką! - podkreśliła.

Które zabawki wybrać?

Sylwia Panek uspokoiła rodziców, zaznaczając, że nie wszystkie gumowe zabawki do kąpieli są niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Podkreśliła, że najważniejsze jest, by wybierać te bez dziurek, by woda nie mogła się do nich dostać. Zabawki warto też przed użyciem sparzać we wrzątku, by pozbyć się bakterii, które osadziły się na nich również podczas leżenia na półce.

ROZWIĄZANIE: Zabawki do kąpieli bez dziurki, pojemniki, coś co łatwo dokładnie wymyć - dodała.

Naciśnij strzałkę w prawo, by zobaczyć kolejne zdjęcia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News