USG
TheSun
Jessika Piechocka - 16 Listopada 2020

Kobieta bez macicy została mamą. "Byłam w szoku"

Kitty Cunningham, w wieku 16 lat dowiedziała się, że nie ma macicy. Lekarze powiedzieli jej, że nigdy nie będzie mogła urodzić dziecka. W końcu została mamą, pomogła jej w tym bliska osoba.

Dla Kitty Cunningham perspektywa macierzyństwa wydawała się niemożliwa. Kobieta bardzo chciała mieć dziecko, ale urodziła się bez macicy.

Niedawno jednak niemożliwe stało się możliwym i Kitty została mamą syna Jaspera. Mówi, że jest najszczęśliwszą mamą na świecie. Wszystko stało się dzięki najlepszej przyjaciółce Kitty, która była jej surugatką.

Kobieta bez macicy została mamą

32-letnia Kitty cierpi na zespół Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera, który skutkuje niedorozwojem macicy lub jej brakiem.

Tylko jedna na 5000 kobiet w Wielkiej Brytanii ma tę chorobę. Kitty ma jajniki do produkcji komórek jajowych, ale nie ma macicy, w której mogłaby się rozwinąć ciąża.

Na szczęście jej marzenie o macierzyństwie stało się rzeczywistością po tym, jak poznała 34-letnią Jemmę Black, pełnoetatową mamę, która była wówczas w ciąży z dzieckiem innej pary.

Trzy miesiące po urodzeniu pierwszego zastępczego dziecka, Jemma zaoferowała Kitty pomoc. W styczniu zaszła w ciążę poprzez zapłodnienie in vitro.

Kitty i jej mąż James, dogadali się z Jemmą, że urodzi im dziecko, od tej pory stali również się najlepszymi przyjaciółmi.

Przyjaciółka urodziła dziecko

"Rozkwitła naturalna przyjaźń. Kiedy Jemma zadzwoniła, żeby powiedzieć, że pomoże, po raz pierwszy poczułam nadzieję" - powiedziała Kitty.

"Przyjaciółka bardzo cierpiała z powodu porannych mdłości, więc chodziliśmy w weekendy, zabieraliśmy jej dzieci do parku lub szliśmy na niedzielny lunch" - wyznała Kitty na swoim Instagramie.

"Wysyłałam jej codziennie SMS-a tak jak do każdego przyjaciela. Wszystko było idealne, najbardziej spokojny poród, jaki kiedykolwiek miał miejsce - to było niesamowite. Byłam w szoku przez pierwsze 24 godziny"- wyznała mama.

Surogatka i przyjaciółka urodziła Jaspera. Kitty i James są absolutnie zauroczeni chłopcem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News