Martyna Wojciechowska zaapelowała do mam
facebook.com / Martyna Wojciechowska
Weronika Wasiak - 16 Listopada 2020

Martyna Wojciechowska poruszyła ważny temat dotyczący wyglądu. Odważne zdjęcia

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcia brzucha po ciąży i zwróciła się do wszystkich mam. Dosadne słowa dziennikarki, przełamała trudny dla wielu kobiet temat.

Martyna Wojciechowska zajmuje się nie tylko podróżami, ale też walką o lepsze życie dla wielu osób. Dziennikarka regularnie stara się też uświadomić obserwatorom, jak ważna jest samoakceptacja, tolerancja i wzajemny szacunek. Ostatnio na jej facebookowym profilu pojawił się bardzo ważny wpis. Zachęciła inne kobiety, aby nie wstydziły się swojego ciała i pokazała zdjęcia kobiety, która ją zainspirowała do wpisu.

Martyna Wojciechowska zaapelowała do wszystkich mam

Prowadząca Kobieta na krańcu świata nieustannie stara się łamać tematy tabu i pokazywać żeńskiej części swoich obserwatorów, jak istotne jest życie w zgodzie z samym sobą. Ostatnio, za pośrednictwem wpisu na Facebooku, zwróciła uwagę na poważny problem, z którym zmaga się wiele kobiet po porodzie.

Ciąża znacząco wpływa na ciało i organizm mam, a powrót do formy sprzed błogosławionego stanu u jednych trwa krócej, a u innych wręcz przeciwnie. Panie nierzadko porównują się nawzajem, oceniając inne lub same siebie. Tymczasem Wojciechowska postanowiła powiedzieć temu stanowcze "nie".

"Piękno kobiecego ciała. Piękno ciała matki. Tak, nasze ciała zmieniają się po urodzeniu dziecka. I nie są przez to ani lepsze, ani gorsze. Są inne. Przestańmy się wstydzić własnego wyglądu! Żadna z nas nigdy nie będzie tak idealna, jak kobiety z folderów reklamowych. Przecież nawet one same tak nie wyglądają - pisze w swoim poście gwiazda TVN.

Podróżniczka walczy o szczęście i samoakceptację innych kobiet

By pokazać obserwatorkom, że po ciąży ciało kobiety wygląda zupełnie inaczej i, choć nie zawsze jest idealne, nie jest to powód do wstydu, opublikowała zdjęcia Sarah Nicole Landry, która zapozowała przed obiektywem, prezentując swoje ciało po porodzie.

"Jej ciało odbiega od „standardów” (kto te standardy wymyślił i zdecydował, które ciała spełniają wymogi, a które nie, do cholery?!). Sarah dumnie je prezentuje, choć sama przyznaje, że przeszła długą drogę, żeby zaakceptować nowy wygląd swojego ciała po urodzeniu dzieci. Dzisiaj jest szczęśliwą, spełnioną kobietą, która nie wstydzi się swojego ciała, bo wie, że to zapis Jej historii. Szczęśliwa kobieta. Szczęśliwa żona. Szczęśliwa mama - dodaje Martyna.

Fanki są zachwycone wpisem Wojciechowskiej. W komentarzach pojawiło się wiele ciepłych słów poparcia i zrozumienia.

"Wspaniała kobieta, mocno wspierana przez swojego męża, robi dużo dobrego dla innych kobiet" - pisze jedna z obserwatorek.

"Piękno kobiecego ciała zależy też od serca od duszy. Bo kobiety są wrażliwe, uczuciowe i pozytywne i negatywne odczucia mimochodem się uzewnętrznia" - dodaje kolejna.

"Nie ważne, jaki się ma brzuch i jak wyglądasz po porodzie. Ważne, że akceptujesz siebie samą. A najważniejsze to to, że ma się te malutkie kochane szkrabki. Dajemy im życie i to się liczy" - czytamy.

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News