Przemysław Czarnek
Piotr Molecki/East News
Natalia Niewczas - 23 Kwietnia 2021

Minister Przemysław Czarnek poinformował o możliwym powrocie dzieci do szkół

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek gościł dziś na antenie TVP Info. Polityk rozmawiał z dziennikarzem stacji o ewentualnym powrocie dzieci do szkół. Wyjawił, że rodzice mogą spodziewać się decyzji w tej sprawie w najbliższym czasie. Niewykluczone, że szkolne ławki wypełnią się już w przyszłym miesiącu.

Ważne słowa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, na te informacje z pewnością czekało wielu rodziców. Polityk podjął temat powrotu dzieci do szkół. Przypomnijmy, że obecnie rząd zaplanował powrót do nauki zdalnej dla wychowanków z klas I-III. Już niebawem do wspomnianej grupy być może dołączą również pozostałe klasy.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

W piątek 23 kwietnia na antenie TVP Info zagościł Przemysław Czarnek. Tematem rozmowy z politykiem był ewentualny powrót dzieci do szkół. Polityk przekazał, że jeśli tendencja spadkowa nowych zakażeń się utrzyma, uczniowie będą mogli wrócić do szkolnych ławek już w maju.

Jeden z optymistycznych scenariuszy zakłada, że dzieci powrócą do szkół już w maju. Decydujący będzie w tej kwestii najbliższy tydzień - wszystko zależy od dalszej dynamiki rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Powrót dzieci do szkół, informował Przemysław Czarnek, miałby odbyć się w pełnym rygorze sanitarnym.

Dziennikarz TVP pytał Przemysława Czarnka o to, jak mogłaby wyglądać sytuacja, w której, zakładając powrót uczniów do nauczania stacjonarnego, doszło do zakażenia jednego z uczniów. Minister edukacji i nauki poinformował, iż w przypadku wybuchu nowego ogniska zakażeń w danej szkole wychowankowie placówki przeszliby w porozumieniu z dyrekcją na tryb edukacji zdalnej.

Przemysław Czarnek odnosił się również do kwestii egzaminu maturalnego. Jak przypominał, w tym roku uczniów nie obowiązuje egzamin ustny. Wyjątkiem są sytuacje, w których egzamin ustny jest konieczny do dostania się na daną uczelnię.

Tegoroczny materiał, jaki do zdania egzaminu dojrzałości powinni opanować maturzyści, został dla ułatwienia dodatkowo zredukowany. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Przemysława Czarnka, zakres materiału został okrojony o ok. 20%. Koronawirus nie wpłynie na daty rozpoczęcia egzaminu maturalnego, podobnie jak rozpoczęcia egzaminu ósmoklasisty, podkreślał Przemysław Czarnek.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby one się odbyły (egzaminy - przypis red.) w tych terminach i odbyły się w formule stacjonarnej- zaznaczył Przemysław Czarnek.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Warunkiem powrotu dzieci do szkół w wyznaczonym terminie, tj. w maju, jest utrzymanie obecnej tendencji spadkowej zakażeń nowym wirusem SARS-CoV-2. W ostatnim czasie liczby nowych dziennych przypadków zachorowania na COVID-19 zmniejszyły się nawet o kilka tysięcy.

Jak przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia, minionej doby potwierdzono 10 868 nowych zachorowań na COVID-19. Tego samego dnia zmarło 539 polskich pacjentów zakażonych niebezpiecznym patogenem. Od początku epidemii COVID-19 w Polsce z infekcją zmierzyło się łącznie ponad 2,7 mln osób.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News