portalparentingowy.pl
Nastolatka

unsplash.com/ Jake Ingle

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

8 Września 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Pewna nastolatka już pierwszego dnia szkoły najpierw została wyproszona z sali lekcyjnej, a później zawieszona w prawach ucznia. Nauczyciel zwrócił jej uwagę na jedną rzecz, zaczęło się od "zbyt szerokich bioder".

12-latka mocno przeżyła całą sytuację. Angielskie media stale rozpisują się o kuriozalnym zdarzeniu, do którego doszło w jednej z miejscowych szkół.

Nastolatka zawieszona w prawach ucznia przez biodra

Wszystko miało miejsce w Wielkiej Brytanii w jednej ze szkół, która znana jest z surowych zasad dotyczących ubioru uczniów. Nastolatkowie nie tylko są zobowiązani do noszenia mundurków, ale też muszą wybrać te spełniające wszystkie wytyczne.

Na stronie internetowej placówki widnieją dokładne wytyczne w tej sprawie, które mówią, że dziewczynki mają nosić czarne, plisowane spódnice do kolan. To jeszcze nie wszystko, bowiem nie mogą być wykonane z elastycznych materiałów, a ich krój nie powinien być krótki i rozkloszowany ani ołówkowy.

Dziecko

Nagranie z niemowlakiem podbija serca internautów. Wystarczyła kartka papieru, by rozbawić malca

CZYTAJ DALEJ12-letnia Shylah John i jej mama spędziły całe wakacje na poszukiwaniu odpowiedniej spódnicy, co nie było łatwe, ponieważ dziewczynka ma dość szerokie biodra. Wielotygodniowe poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem, dlatego ostatecznie zakupiły spódnicę spełniającą wymóg o długości i kolorze, jednak zabrakło plisów.

12-latka założyła ją na siebie i z niemałymi obawami udała się na pierwszy dzień szkoły. Choć poniekąd się tego spodziewała, była w ogromnym szoku, gdy tego samego dnia nauczyciel wyprosił ją z sali. Jaki powód podał nieodpowiedni ubiór. Gdyby tego było mało, dziewczynka została zawieszona w prawach ucznia!

- Wydaliśmy setki funtów na zamawianie kolejnych spódniczek, próbowaliśmy naprawdę wszędzie. Ale córka ma szerokie biodra i wąską talię, które sprawiają, że tego fasonu po prostu nie da się do niej dopasować - tłumaczyła mama nastolatki.

Kobieta jest załamana. Ma poczucie, że jej córka jest gorzej traktowana tylko dlatego, że ma "niestandardową" budowę ciała.

- Czujemy, że jest dyskryminowana. Nie może się uczyć, tylko dlatego, że jej ciało nie pasuje do niezwykle szczegółowych wytycznych w kwestii ubioru. Szkoła nawet dała nam jedną ze spódnicę, które mają na wyposażeniu — oczywiście, jest stanowczo za luźną i również nie pasuje - dodała.

Chociaż matka wielokrotnie próbowała się porozumieć ze szkołą, podkreślając, że jej córka nie unika noszenia mundurka, placówka pozostaje niewzruszona. Dyrekcja tłumaczy, że "jedno odstępstwo od regulaminu może skutkować ich falą".

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Najlepsze imię dla dziecka? Oto 4 imiona, które noszą geniusze

  • Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

  • Laura Breszka adoptowała syna zmarłej siostry. Teraz opowiedziała o swoich odczuciach

Źródło: Edziecko

Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Weronika WasiakAutor

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adr

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

uczniowie

Szkoła

Nauczyciele wf zaskoczeni słabą kondycją uczniów. To skutek zdalnego nauczania

Czytaj więcej >
szkoła

Szkoła

Kiedy wróci nauka zdalna? Minister uspokaja

Czytaj więcej >
Czarnek

Szkoła

Minister edukacji o sytuacji w szkołach

Czytaj więcej >
ławki szkolne

Szkoła

Wysłała dzieci do szkoły, o której kuratorium nic nie wie

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >