Nauka zdalna, powrót dzieci do szkół
portalparentingowy.pl
Weronika Wasiak - 20 Listopada 2020

Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych planów rządu ws. nauki zdalnej. Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkół

Kiedy nauka zdalna dobiegnie końca? Ustalenia dziennikarzy RMF24 dla niektórych mogą okazać się szokujące. Wiele wskazuje na to, że otwarcie szkół wcale nie nastąpi 29 listopada.

Nauka zdalna dla wszystkich dzieci (z wyjątkiem przedszkoli i żłobków) została wdrożona 9 listopada i zgodnie z planami rządu, trwać ma do 29 listopada.

Władze kraju zadecydowały bowiem o ponownym zamknięciu szkół, gdy dobowa liczba zarażeń COVID-19 zaczęła zbliżać się do 30 tysięcy. Koniec miesiąca coraz bliżej - czy zgodnie z wcześniejszymi założeniami dzieci wrócą do szkół?

Kiedy skończy się nauka zdalna?

Dziennikarz RMF24, Krzysztof Berenda, dotarł do nieoficjalnych planów rządu w sprawie nauczania zdalnego.

Z ustaleń reportera wynika, że wbrew wcześniejszym założeniom, uczniowie nie wrócą do placówek 29 listopada, a dopiero po Nowym Roku.

"Rząd przymierza się do wydłużenia nauki zdalnej dla uczniów. Szkoły miałyby być zamknięte, aż do końca przerwy świąteczno-noworocznej. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale taki plan jest w tej chwili najmocniej rozważany przez ministrów" - ustalił dziennikarz RMF24.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennikarz serwisu, wynika, że dzieci miałyby wrócić do szkół dopiero 4 lub 7 stycznia.

Stopniowy powrót do szkół

Ponadto, rząd planuje stopniowo otwierać placówki, zaczynając od uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Z nieoficjalnych ustaleń serwisu wynika, że po najmłodszych dzieciach do nauki w trybie zdalnym mieliby wrócić pozostali uczniowie szkół podstawowych, a na końcu - ponadpodstawowych.

Przypominamy również, że już w przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformować ma o kolejnych krokach rządu dotyczących łagodzenia obostrzeń.

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News