Noworodek
Twitter/ CNN
Jessika Piechocka - 6 Grudnia 2020

Urodził się najstarszy noworodek świata. Dziewczynka pobiła rekord siostry

Urodziła się Molly Gibson. Chociaż dziewczynka ma nieco ponad miesiąc, mogła urodzić się w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 27 lat.

Zarodek Molly Gibson został zamrożony w październiku 1992 roku. Dopiero tego roku, w lutym Tina I Ben Gibsonowie z Tennessee postanowili, że chcą mieć kolejne dziecko.

Jak poinformował CNN, uważa się, że narodziny dziewczynki ustanowiły nowy rekord. Wcześniejszy rekord posiadała siostra Molly - Emma.

Narodziny dziecka

Niedawno mama Molly opowiedziała historię narodzin dziewczynki w programie CNN.

Kiedy urodziła się Emma, byliśmy bardzo zachwyceni, że mamy dziecko. Z Molly jest tak samo. Po prostu zabawne jest to, że znowu mamy kolejny rekord świata - wyznała kobieta.

Gibson zaszła w ciążę zarówno z Emmą, jak i Molly dzięki pomocy National Embryo Donation Center, organizacji non-profit z siedzibą w Knoxville, która przechowuje zamrożone zarodki pacjentki zapłodnione in vitro.

Pielęgniarki pokazały mocne zdjęcie. Powinien zobaczyć je każdy rodzicPielęgniarki pokazały mocne zdjęcie. Powinien zobaczyć je każdy rodzicCzytaj dalej

Emma urodziła się w listopadzie 2017 roku i ustanowiła poprzedni rekord najdłużej zamrożonego embrionu, o którym wiadomo, że doprowadził do porodu. Jej embrion zamrożono na 24 lata.

Dr Jeffrey Keenan, prezes i dyrektor medyczny ośrodka, powiedział mamie dziewczynek, że wiek prawdopodobnie nie wpłynie na wynik.

To zdecydowanie odzwierciedla technologię stosowaną przez te wszystkie lata temu i jej zdolność do zachowania embrionów do przyszłego wykorzystania w nieokreślonym czasie - powiedziała Carol Sommerfelt, dyrektor laboratorium i embriolog centrum.

Nowy rekord pobity przez Molly

Według statystyk około 75% wszystkich embrionów przeżywa rozmrażanie i przenoszenie, a od 25 do 30% wszystkich implantów kończy się sukcesem. Wciąż pojawia się wiele pytań dotyczących, jak wiek wpływa na udany poród embrionu.

Mama Molly dowiedziała się, że udało jej się być w ciąży na kilka dni przed ogłoszeniem pandemii Covid-19.

Była małą iskierką radości w 2020 roku - powiedziała kobieta.

Mama Emmy i Molly, powiedział CNN w 2017 roku, po urodzeniu Emmy, że ona i jej mąż zmagali się z bezpłodnością. Para myślała o adopcji. Rodzice Tiny zasugerowali wypróbowanie adopcji zarodka. Postanowili to zrobić.

Źródło: CNN.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News