Obostrzenia, ważne informacje
Jakub Kaminski/East News
Weronika Wasiak - 20 Listopada 2020

Kiedy pojawią się nowe obostrzenia? Rzecznik rozwiał wątpliwości

Nowe obostrzenia wejdą w życie lada dzień? Rzecznik rządu zabrał głos i nie pozostawił wątpliwości. Już w przyszłym tygodni premier Morawiecki przekazać ma oficjalne informacje.

Dotychczas wprowadzone obostrzenia wzbudziły ogromne emocje w opinii publicznej. Nie każda bowiem podjęta przez rząd decyzja w sprawie ograniczeń spotkała się ze zrozumieniem Polaków. Dopóki jednak epidemia koronawirusa nie będzie w wyraźnym odwrocie, mieszkańcy powinni liczyć się ze wdrażanymi zmianami.

Które restrykcje zostaną złagodzone, i czy w ogóle, a jakich jeszcze Polacy mogą się spodziewać? Głos zabrał Piotr Müller.

Kiedy pojawią się nowe obostrzenia?

Rzecznik rządu, Piotr Müller, został ostatnio zapytany na antenie TVN24 o plan dotyczący znoszenia obostrzeń. Czy Polacy rzeczywiście mogą spodziewać się złagodzenia restrykcji?

Warto wspomnieć, że obwiązujące obecnie ograniczenia (nauka zdalna, zamknięte lokale gastronomiczne, miejsca kulturowe i rekreacyjne itd.) obowiązują do 29 listopada. Nie ulega więc wątpliwością, że już za kilka dni premier Mateusz Morawiecki poinformuje o kolejnych działaniach władz.

Potwierdził to rzecznik rządu, który w rozmowie z dziennikarzem TVN24, jak przytacza RMF24, potwierdził, że w sprawie obostrzeń premier zabierze glos w najbliższy poniedziałek lub, najpóźniej, w kolejny weekend.

"Na ukończeniu jest "matryca działań dotycząca poszczególnych etapów, ale bardzo szczegółowa, czyli pokazująca, na jakim etapie co dokładnie będzie robione. I to zostanie pokazane przez premiera najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend. Dajemy sobie termin poniedziałkowy, żeby pokazać to na tydzień przed tym, jak kończą się aktualne obostrzenia" - mówił dla TVN24 Piotr Müller, cytowany przez RMF24.

Jakich zmian Polacy mogą się spodziewać?

Które obostrzenia zostaną złagodzone, i czy w ogóle? Czy dojdzie do całkowitego lockdownu? - te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Tymczasem na antenie TVP1 szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, wyraził swoją nadzieję na łagodzenie, a nie zaostrzanie restrykcji.

"Mam nadzieję, że będzie to szło w tym kierunku, że będziemy znosić obostrzenia, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas" - mówił na antenie TVP1 Krzysztof Sobolewski, cytowany przez RMF24.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS odniósł się również do zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia i przyznał, że wątpi, by łagodzenie obostrzeń nastąpiło na tyle gwałtownie, by możliwe było celebrowanie świąt tak, jak w poprzednich latach.

"Nie zakładam, aby znoszenie obostrzeń było tak szybkie i tak gwałtowne, by święta móc spędzić tak, jak się spędzało rok temu. Będą to inne święta w formie ich spędzania niż rok temu: na pewno w ograniczonej formie" - zaznaczyl Sobolewski.

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News