Ojciec: podsłuchiwał rozmowę nauczycielki z córką
pixabay
Damian Witoń - 20 Lutego 2021

Ojciec podsłuchał rozmowę dziecka z nauczycielką. Sprawa trafiła do sądu

Ojciec postanowił podsłuchać rozmowy swojej córki z nauczycielką, gdy ta nie pozwoliła mu, wziąć w niej udziału. Po jakimś czasie sprawa wyszła jaw i została skierowana do sądu

Dziewczynka została wezwana na rozmowę do nauczycielki w związku z podejrzeniem, że ojciec odrobił za nią pracę domową. 68-letni mężczyzna nakazał swojej córce, aby podczas konwersacji miała nastawiony telefon tak, aby mógł wszystko słyszeć. Sprawa wyszła na jaw i znalazła swój finał w sądzie. Zdarzenie miało miejsce w Niemczech.

Podsłuchiwanie rozmowy córki z nauczycielką nie było dobrym pomysłem. 68-letni ojciec trafił przed sąd


Ojciec był wyraźnie niezadowolony, gdy dowiedział się, że nie może uczestniczyć w rozmowie nauczycielki z córką. Nie mógł się z tym pogodzić, więc wpadł na nieco szalony pomysł. Postanowił, że będzie podsłuchiwał konwersacji przez telefon swojej pociechy.


Sprawa wyszła na jaw dopiero jakiś czas później, gdy ojciec napisał skargę do szkoły i przyznał się, że posiada nagranie rozmowy córki z nauczycielką. Nie wiedział, że takie postępowanie jest nielegalne. Sprawa została do skierowana do sądu.


Według informacji dziennika “Hamburger Morgenpost” ojciec został ukarany grzywną w wysokości 1750 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje prawie 8 tysięcy złotych.

Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Chodzi o wakacje 2021Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Chodzi o wakacje 2021Czytaj dalej


Sąd poinformował 68-latka, że w każdym państwie konstytucyjnym, potajemne nagrywanie rozmów jest zabronione i karane grzywną. Tłumaczenie ojca, że robił to w trosce o swoje dziecko, zdało się na nic.


Niedługo po zdarzeniu ojciec postanowił przepisać swoją córkę do innej szkoły. Otwarcie oskarżył placówkę, do której chodziła jego pociecha, o wpływanie na sąd w celu jego pogrążenia.


Na temat sprawy wypowiedział się także polski pedagog, który nie ma wątpliwości co do osądu popełnionego przez mężczyznę czynu.


Nauczyciel ma prawo indywidualnie porozmawiać z dzieckiem i nie musi się zgadzać, aby rodzic uczestniczył w tej rozmowie. Wiek nie ma tutaj znaczenia. Uważam jednak, że rodzic ma prawo wiedzieć, czego dotyczy rozmowa i zawsze może skonfrontować to z nauczycielem. To może tylko pomóc. Nagrywanie i potajemne podsłuchiwanie nie powinno mieć miejsca. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i nikt z nas nie chce źle dla dzieci - powiedział pedagog

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News